Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتشار گاز سمی در شهر قیاره عراق در پی حمله داعش

انتشار گاز سمی در شهر قیاره عراق در پی حمله داعش
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

حمله نیروهای داعش به یک کارخانه تولید گوگرد در شهر قیاره در نزدیکی موصل عراق موجب انتشار گاز سمی سولفور شد. به گفته یک مقام ارتش عراق دو غیر نظامی در اثر استنشاق گاز سمی جان باخته اند و نزدیک به هزار نفر نیز به بیمارستان مراجعه کرده اند که از این میان ۵۰۰ نفر دچار مشکل جدی تنفسی شده اند وهشت تن برای درمان به بیمارستان مجهز مخمور منتقل شدند.

یک پزشک بیمارستان قیاره می گوید: «کسانی که مراجعه کرده اند به دلیل آتش سوزی وسیع کارخانه گوگرد دچار مشکلات تنفسی و حالت خفگی شده اند. بیشتر مراجعان مردان و زنان سالخورده و کودکانند، به ویژه کسانی که دچار آسم و برونشیت هستند.»

همزمان پیشمرگه های کرد روز شنبه در شهر بتنای، در شمال موصل با نیروهای داعش درگیر شدند. ارتش عراق نیز از جنوب در حال پیشروی به سمت موصل است. به نظر می رسد مین گذاری های وسیع در اطراف شهر و نیز جابجایی نیروهای داعش از طریق تونل عملیات نظامی ارتش عراق را با کندی مواجه کرده است.

در همین حال وزیر کشور اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که ابوبکر البغدادی، رهبر داعش سه روز پیش در موصل دیده شده است. در عین حال وی تاکید کرد که نمی تواند این خبر را تایید یا رد کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق بار دیگر پیشنهاد ترکیه برای مشارکت در نبرد موصل را رد کرد

نبرد موصل؛ مسیحیان عراقی در انتظار بازگشت به خانه

«پیوند پنهانی جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان عراق: پای قاچاق میلیون‌ها دلار نفت در میان است»