Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

سپاه «گردان‌های فاتحین بسیج» را در سراسر ایران گسترش می‌دهد

سپاه «گردان‌های فاتحین بسیج» را در سراسر ایران گسترش می‌دهد
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که این نیرو قصد دارد نیروهای ویژه بسیج به نام «گردان‌های فاتحین» را که شمار زیادی از نیروهای آن در نبرد سوریه کشته شده‌اند، در کل کشور گسترش دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم سردار جعفری در یک سخنرانی در جمع خانواده‌های کشته‌شدگان در جنگ سوریه که جمهوری اسلامی از آنان با نام «مدافعان حرم» یاد می‌کند گفت: «دفاع مسلحانه از انقلاب اسلامی در خارج از مرزهای ایران توفیق بسیار بزرگی است که نصیب هر فردی نمی‌شود و این توفیقی الهی است. در تهران بنای خوبی با ایجاد گردان فاتحین برای گسترش این جبهه ایجاد شد که در کل کشور نیز در حال گسترش آن هستیم.»


محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران

فرمانده کل سپاه در ادامه گفت که درباره فعالیت‌های این یگان به علی خامنه‌ای، رهبر ایران گزارشی داده است. وی همچنین افزود که یگان فاتحین «تلاش و امکاناتش داوطلبانه است.»

سردار جعفری در پایان گفت: «وضعیت ایران اسلامی امروز به‌گونه‌ای است که حتی کشورهای دیگر برای تعیین سرنوشت کشورهای منطقه از جمله سوریه اقرار می‌کنند که باید با ایران مذاکره کنند.»

ایران از حامیان اصلی حکومت بشار اسد در سوریه است و گرچه بارها اعلام کرده که حضور نیروهایی از سپاه پاسداران در سوریه تنها جنبه مشاوره نظامی دارد و نه عملیاتی، اما کشته شدن بسیاری از فرماندهان سپاه در یکسال اخیر از جمله سرتیپ حسین همدانی از فرماندهان ارشد سپاه، موجب شده تا جمهوری اسلامی از سوی برخی از منابع به عنوان یک پای جنگ داخلی سوریه معرفی شود.

در کنار ایران، روسیه نیز از حامیان اصلی بشار اسد ریئس جمهور سوریه است، در حالی که عربستان، قطر، ترکیه و آمریکا به درجات مختلف از مخالفان دولت حمایت می کنند. در همین راستا عربستان بارها از حضور نظامی ایران در منطقه انتقاد کرده و این کشور را عامل ناامنی در کشورهای خاورمیانه معرفی کرده است. سعد الحریری، رئیس جریان المستقبل و نخست‌وزیر اسبق لبنان نیز در همین زمینه روز ٢١ مهر ماه با انتقاد از سیاست های جمهوری اسلامی ایران، تهران را مسئول ویرانی سوریه و تجزیه یمن دانسته و گفته بود: «ایران نوک پیکان خرابکاری در سوریه، عراق و یمن [است و این کشور] عامل پخش زهر فرقه‌گرایی در جوامع ما و تهدید وحدت و زندگی فرزندان‌مان است. از سوی دیگر ایران نیز با انتقاد از سیاست‌های عربستان در یمن و سوریه، این کشور را حامی گروه داعش معرفی کرده است. در همین زمینه بشار اسد هفته گذشته گفته بود: «پس از آغاز جنگ، سعودی ها به ما پیشنهاد دادند که اگر از ایران فاصله بگیرید و اعلام کنید هیچ روابطی با ایران ندارید به شما کمک می کنیم.»

تصاویری از آموزش‌های نظامی یگان فاتحین بسیج

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی محرمانه: ایران بر ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود افزوده است

انتخابات ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با عباس عبدی و محمد مهاجری؛ چه کسی جانشین رئیسی می‌شود؟

پدر معترض اعدام‌شده در ناآرامی‌های سال ۱۴۰۱ ایران به شش سال زندان محکوم شد