Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گذرگاه های امن روسیه و سوریه در حلب بی گذر ماند

گذرگاه های امن روسیه و سوریه در حلب بی گذر ماند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گذرگاه امن در منطقه «بوستان قصر» شهر حلب و نیز معبری در نزدیکی جاده استراتژیک «کاستلو» دیروز و امروز جمعه بی تردد ماند؛ نه مخالفان مسلح محلات تحت کنترل خود در شرق حلب را ترک کردند و نه سوری ها ساکن در

آگهی

گذرگاه امن در منطقه «بوستان قصر» شهر حلب و نیز معبری در نزدیکی جاده استراتژیک «کاستلو» دیروز و امروز جمعه بی تردد ماند؛ نه مخالفان مسلح محلات تحت کنترل خود در شرق حلب را ترک کردند و نه سوری ها ساکن در این محلات.

همزمان زید رعد حسین، کمیسر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به حاضران در نشست اضطراری این سازمان در ژنو سوئیس در روز جمعه ۲۱ اکتبر (۳۰ مهر) گفت که آنچه در شرق حلب می گذرد «جنایت در ابعاد تاریخی» است.

زید رعد حسین افزود:«گروه های مخالف به شلیک خمپاره و پرتابه های دیگر به مناطق مسکونی غرب حلب ادامه می دهند اما حملات هوایی نیروهای دولتی و متحدانشان به شرق حلب که فرقی بین نظامیان و غیرنظامیان نمی گذارد مسبب اکثر تلفات جانی و جنایت جنگی است.»

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با متهم کردن مخالفان مسلح دولت سوریه گفت:«جبهة النصره، احرارالشام و دیگر گروههایی که با آنها همکاری می کنند در تحقق تلاش های سازمان ملل و دول سوریه و روسیه برای رساندن کمکهای بشردوستانه به شرق حلب خرابکاری می کنند. راه هایی که برای ارسال کمک های بشردوستانه در نظر گرفته شده است بطور مستقیم گلوله باران می شوند.»

روسیه اعلام کرده است به مدت چهار روز و هر روز به مدت ۱۱ ساعت شرق حلب را هدف نمی گیرد تا به مردم کمک رسانی شود و مخالفان مسلح نیز شرق حلب را ترک کنند.

مخالفان مسلح می گویند این بخشی از حربه روانی روسیه برای وادار کردن آنها به تسلیم است.

تلویزیون دولتی سوریه نیز تصاویری از پیرامون شهر حلب را نشان داد که در آن آمبولانس ها آماده انتقال مجروحان شرق حلب بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نجات نوجوانی از میان خرابه های شهر حلب

فرمانده مخالف دولت سوریه: ارتش هرگز نمی تواند کنترل حلب را در دست بگیرد

یک سازمان غیردولتی: هشت نفر در حملات روسیه به منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه کشته شدند