برگزاری مراسم نهایی اعطای جوایز هشتگانه پرنسس آستوریاس اسپانیا

برگزاری مراسم نهایی اعطای جوایز هشتگانه پرنسس آستوریاس اسپانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم بین المللی اعطای جوایز پرنسس آستوریاس اسپانیا، عصر جمعه ۳۰ مهر (۲۱ اکتبر) به سنت هر ساله با حضور پادشاه و ملکه این کشور در آمفی تئاتر کامپوآمور شهر آبیه دو برگزار…

آگهی

مراسم بین المللی اعطای جوایز پرنسس آستوریاس اسپانیا، عصر جمعه ۳۰ مهر (۲۱ اکتبر) به سنت هر ساله با حضور پادشاه و ملکه این کشور در آمفی تئاتر کامپوآمور شهر آبیه دو برگزار شد.

در این مراسم شخصیت های منتخب در هشت رشته مختلف، جوایز خود را دریافت کردند. این جوایز شامل پنجاه هزار یورو وجه نقد، یک دیپلم افتخار و تندیس خوان میرو، هنرمند مشهور اسپانیایی و نماد این مراسم بود.

برگزیدگان مراسم سال ۲۰۱۶ میلادی عبارت بودند از:

- مری برد، استاد متون کلاسیک دانشگاه کمبریج در بخش علوم اجتماعی – انجمن بین المللی و غیردولتی «دهکده کودکان» در بخش موسوم به کنکورد یا صلح – هیو هر، فیزیکدان آمریکایی و مدیر تحقیقات دانشگاه «ام آی تی» در بخش پژوهشهای علمی و فنی – نوریا اسپرت، هنرپیشه اسپانیایی در بخش هنر – خاویر گومز نویا، قهرمان ورزش سه گانه اسپانیا در بخش ورزش – جیمز نچوی (ناکت وی)، عکاس آمریکایی در بخش ارتباطات و علوم انسانی – ریچارد فورد، نویسنده و رمان نویس نامدار آمریکایی در بخش ادبیات – «کنوانسیون سازمان ملل در مورد تغییرات آب و هوا» و توافقنامه تاریخی پاریس درباره تغییرات اقلیمی، بطور مشترک در بخش همکاریهای بین المللی

ریچارد فورد، نویسنده آمریکایی در این مراسم گفت: «ما نویسندگان همیشه چیزهای استثنایی را که می تواند در آینده اتفاق بیافتد، می بینیم. ما از آنها اگاهی داریم زیرا هر روز با آنها و در هر صفحه برخورد می کنیم. خوزه ارتگا یی گاست مطلبی نوشته که بدون شک مطلبی نمادین برای بسیاری از ماست. او می گوید زندگی که به ما داده شده، خالی است. به عبارت ساده، وجود، یک کار شاعرانه است. دریافت یک زندگی خالی، راه دیگری برای گفتن این است که هر چیزی می تواند اتفاق بیفتد.»

جایزه پرنسس آستوریاس به افراد یا نهادهایی از سراسر جهان اعطا می شود که دستاوردهای برجسته ای در رشته های هشتگانه در راه خدمت به بشریت داشته اند. هدف از اعطای این جوایز، کمک به ترویج ارزش های علمی و فرهنگی و انسانی در جهان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عروسی‌ای که مجلس عزا و جهنم شد؛ خانواده قربانیان آتش‌سوزی در عراق پاسخگویی می‌خواهند

شیرینی «اصفهان» در ضیافت رسمی شام چارلز سوم و امانوئل ماکرون سرو شد

هزاران هندو در دهانه آتشفشان فعال «برومو»؛ شرط خدایان قربانی کردن آخرین فرزند بود