اعتراض مهاجران در مادرید به نگهداری اجباری خود و احتمال بازگردانده شدن

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعتراض مهاجران در مادرید به نگهداری اجباری خود و احتمال بازگردانده شدن

اعتراض ده ها مهاجر و پناهجو در پشت بام یک مرکز نگهداری اجباری در مادرید، جایی که اسباب و اثاثیه آن را شکستند، پلیس اسپانیا را به صحنه کشاند.

این مهاجران و پناهجویان اغلب الجزایری تبار که شعار «آزادی، آزادی» سرد می دادند در آستانه بازگردانده شدن به کشورهای خود هستند.

خاویر باربرو، سخنگوی شورای شهر مادرید از حزب «پودموس» در خصوص امور امنیتی، در دفاع از مهاجران گفت:«مراکز نگهداری اجباری مهاجران تجربه ای شکست خورده است، چیزی که شهردار مادرید نیز ماه ها پیش نگرانی اش را در همین خصوص ابراز کرده بود، این تجربه ای است شکست خورده. این ها افرادی هستند که بخاطر سیاست و تصمیم دولت از حق آزادی خود محروم شده اند. به نظرم این رویه ای ناعادلانه است. در حال حاضر مهمترین چیز موضوع سلامت و امنیت کسانی است که در این مرکز هستند.»

شهرداری و شورای شهر مادرید در اختیار چهره هایی از حزب «پودموس» است، حزب چپگرایی که مخالف سیاست های دولت و وزارت کشور اسپانیا در مواجه با مهاجران و پناهجویان و نگهداری اجباری آنان است.

«پابلو ایگلسیاس» رهبر حزب پودموس اسپانیا خواستار بسته شدن مراکزی است که مهاجران و پناهجویان به اجبار در آنها نگهداری می شوند.

شمار مهاجرانی که سال گذشته میلادی در ۷ مرکز و کمپ در اسپانیا اسکان داده شده بودند ۷ هزار نفر اعلام شده بود.