پافشاری فرانسه بر ضرورت تمدید آتش بس در حلب

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پافشاری فرانسه بر ضرورت تمدید آتش بس در حلب

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه روز چهارشنبه در دیدار با یک هیات غیردولتی سوری در کاخ الیزه از اراده اش برای تمدید آتش بس در شرق حلب خبر داد.

آقای اولاند گفت که در دیدار با رئیس جمهوری روسیه و صدراعظم آلمان در برلین در این خصوص گفت و گو می کند.

رئیس جمهوری فرانسه در نشستی با خبرنگاران گفت: «آنچه بر سر حلب و در سراسر اراضی سوریه رخ داده به دلیل بمباران بی وقفه رژیم و حامیانش، غیرقابل پذیرش و غیرقابل تحمل است. از آغاز انقلاب و جنگ ۳۰۰ هزار قربانی برجامانده است.»

رائد الصالح، مدیر گروه دفاع مدنی سوری مشهور به «کلاه سفیدها» نیز در همین نشست گفت: «ما بحرانی انسانی و حتی فاجعه ای انسانی را که جهان طی صدسال گذشته به خود ندیده پیش رو داریم و به نظرم اعتبار جامعه جهانی در خطر است زیرا این اعتبار در مورد سوریه از دست رفته است.»

آقای اولاند که هفته گذشته از دیدار با ولادیمیر پوتین سربازده بود همتای روس خود را بعد از ظهر چهارشنبه در پایتخت آلمان به منظور شرکت در نشستی درباره اوکراین ملاقات می کند. هفته گذشته شرطی که رئیس جمهوری فرانسه برای دیدار با رئیس جمهوری فدراسیون روسیه در پاریس تعیین کرده بود، مذاکره درخصوص مساله آتش بس در سوریه بود.

قرار است که رهبران اتحادیه اروپا روز پنجشنبه درباره روابطشان با روسیه و نیز تحریم های اقتصادی وضع شده علیه کرملین گفت و گو کنند.