Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اعتراض پلیس های خشمگین فرانسه به بی توجهی دولت

اعتراض پلیس های خشمگین فرانسه به بی توجهی دولت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس های خشمگین فرانسوی در اعتراض به بی توجهی دولت و نداشتن آزادی عمل سه شنبه شب در شهرهای پاریس و مارسی اقدام به برگزاری تظاهرات کردند.

آگهی

پلیس های خشمگین فرانسوی در اعتراض به بی توجهی دولت و نداشتن آزادی عمل سه شنبه شب در شهرهای پاریس و مارسی اقدام به برگزاری تظاهرات کردند.

این تظاهرات پس از تجمع اعتراضی دوشنبه شب در خیابان شانزه لیزه پاریس، دومین اعتراض گروهی از سوی نیروهای پلیس فرانسه به شمار می رود.

پیش تر نیز در مراسم تشییع یک مامور پلیس که در کاخ ورسای و با حضور فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه برگزار شده بود یک نیروی پلیس در اعتراض به در اختیار نداشتن تجهیزات کافی در محل خدمتش و آنچه که وی آن را عدم حمایت کافی دولت از پلیس عنوان کرده بود، برجای خود ایستاد و از دست دادن با رئیس جمهوری و متعاقب وی با نخست وزیر فرانسه سر باز زد.

در این میان و با گسترش خشم نیروهای پلیس فرانسه، هواداران گروه های راست افراطی در فرانسه نیز با آنها همراه شده و می گویند باید به نیروهای پلیس اختیار و آزادی عمل بیشتری داده شود.

با این حال پلیس های معترض می گویند این تنها در مورد دولت فرانسوا اولاند نیست بلکه از ۲۰ سال پیش تا کنون این مشکل همچنان بر جای خود باقی است. > Manifestation policiers : 400 agents sont réunis devant l'hôtel de police d'Evry pic.twitter.com/bV6WNRwAKE

— yael chambon (@yaelchambon) October 18, 2016

گروه های راست افراطی همچون جبهه ملی فرانسه از این فرصت استفاده کرده و می گویند در صورتی که آزادی عمل پلیس فرانسه گسترده شود، مقابله با اسلامگرایان افراطی همچون داعش نیز در کشور آسان تر خواهد بود.

تحلیلگران سیاسی می گویند در صورت شدت گرفتن اعتراض ها از سوی نیروهای پلیس در این میان راستگرایان افراطی می توانند از این فرصت به نفع خود برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه بهره گیرند.

اعضای جبهه ملی فرانسه به رهبری مارین لوپن می گویند، افزایش اختیارات و دادن آزادی عمل به نیروهای پلیس می تواند افزایش امنیت در کشور را به همراه داشته باشد.

بر اساس قوانین فرانسه نیروهای پلیس این کشور در همه مناطق می توانند وارد عمل شوند اما پلیس فرانسه با اشاره به محدودیت ها و کمبود نیرو و امکانات خود می گوید، نمی توانند به مناطقی که “no-go zones” نامیده می شوند، وارد شوند زیرا به وضوح می دانند که جان خود را به خطر انداخته و امکان مقابله با مجرمان را ندارند.

نیروهای پلیس خواهان حمایت های بیشتر و البته اختیار عمل گسترده تر در زمان ورود به مناطقی هستند که به اصطلاح “no-go zones” می نامند.

در حال حاضر برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه مذاکراتی را با اعضای اتحادیه پلیس فرانسه آغاز کرده تا شرایط کار این افراد بار دیگر مورد بررسی قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نظرسنجی انتخابات پارلمانی زودهنگام در فرانسه: راست افراطی پیشتاز است

هزاران زن در سرتاسر فرانسه علیه اوج‌گیری جریان راست افراطی به خیابان‌ها آمدند

شورش‌‌های مرگبار کالدونیای نو؛ رهبر جدایی‌خواهان بازداشت و به سرزمین اصلی فرانسه منتقل شد