بیم و امید مردم صنعا در آستانه برقراری آتش بس سه روزه

بیم و امید مردم صنعا در آستانه برقراری آتش بس سه روزه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با اعلام سازمان ملل متحد، قرار است از روز چهارشنبه به مدت سه روز در یمن آتش بس برقرار شود.

آگهی

با اعلام سازمان ملل متحد، قرار است از روز چهارشنبه به مدت سه روز در یمن آتش بس برقرار شود. اما بسیاری از اهالی صنعا به چنین آتش بسی خوش بین نیستند. پس از رایزنیهای دیپلماتیک در لندن، عربستان سعودی که رهبری ائتلاف درگیر در جنگ یمن را به عهده دارد اعلام کرد که به مدت ۷۲ ساعت از حملات دست می کشد.

یکی از اهالی صنعا می گوید: «آتش بس؟ آن چه که ما نیاز داریم پایان جنگ است. ما خواهان یک آتش بس سه روزه دیگر نیستیم. ما پایان جنگ را می خواهیم.»

یکی دیگر از اهالی صنعا می گوید: «آنها از آتش بس می گویند اما بلافاصله بمباران را شروع می کنند. آنها خانه های ما را ویران کرده اند. بچه های ما را کشته اند. آنها مراسم عزاداری را بمباران کردند، به مراسم عروسی حمله کردند. آنها همه چیز را از بین برده اند. این آتش بس قرار است به کجا برسد؟»

توافق بر سر آتش بس در شرایطی حاصل شده است که خشونتها در هفته های اخیر به میزان بی سابقه ای افزایش پیدا کرده است. نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، هفته گذشته یک مراسم عزاداری در صنعا را بمباران کردند. در این حمله بیش از ۱۴۰ غیرنظامی کشته و حدود ۵۰۰ نفر مجروح شدند.

عربستان سعودی در ابتدا دخالت در این عملیات را تکذیب کرد اما چند روز بعد اعلام کرد که این حمله هوایی «اطلاعات اشتباهی» که ارتش یمن به نیروهای ائتلاف داده بود، صورت گرفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است

حمله حوثی‌ها به اسرائیل؛ برای محور مقاومت و فلسطین یا کسب مشروعیت برای مذاکرات صلح با عربستان؟

جنگ در یمن؛ حوثی‌ها پس از مذاکرات «مثبت» ریاض را ترک کردند