اهدای جایزه جشنواره لومیر به کاترین دنو

اهدای جایزه جشنواره لومیر به کاترین دنو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کاترین دنو، هنرپیشه فرانسوی جمعه شب به عنوان برنده هشتمین جایزه جشنواره سینمایی لومیر در شهر لیون معرفی شد.

کاترین دنو، هنرپیشه فرانسوی جمعه شب به عنوان برنده هشتمین جایزه جشنواره سینمایی لومیر در شهر لیون معرفی شد.

آگهی

این بازیگر که زاده پاریس است و در ۷۲ سالگی به سر می برد نخستین زنی است که جایزه لومیر را به خانه برده است. پیش از این جشنواره سینمایی لومیر با اهدا جایزه از سینماگران صاحب سبکی همچون کلینت ایستوود، کوئنتین تارانتینو، مارتین اسکورسیزی و پدرو آلمودوار تقدیر کرده بود.

کاترین دونو از ۱۹۵۷ میلادی فعالیتش را در سینما آغاز کرد. وی در کارنامه هنری اش همکاری با کارگردانانی مثل رومن پولانسکی، لویی بونوئل و فرانسوا تروفو را ثبت کرده است.

وی در این مراسم گفت: «اینجا و در کنار همه این افراد بودن، همه این دوستان، این بازیگران، همه این کارگردانان و دیدن تمامی کلیپ ها، مرا احساساتی می کند. این واقعیت است. من کاملا تحت تاثیر قرار گرفته ام و بسیار خوشحالم که امشب اینجا هستم.»

لمبرت ویلسون، هنرپیشه فرانسوی در حاشیه این مراسم به یورونیوز گفت: «من عاشق کاترین هستم. او یک مدل است. او به راستی یک مدل است و در واقع به من الهام می بخشد. او لایق این تقدیر است.»

فردریک پونسارد، خبرنگار یورونیوز می گوید: «پس از تارانتینو، اسکورسیزی و آلمودوار این نخستین جایزه لومیر است که به یک زن اهدا می شود. این جایزه به کسی جز کاترین دنو بزرگ داده نشد؛ جایزه ای که به نوعی معادل جایزه نوبل برای سینما است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسابقه به آب‌اندازی مردان سفیدپوش در ونیزِ فرانسه

جشن و پایکوبی مردم سفید و سرخ‌پوش در فستیوال بایون فرانسه

برگزاری نمایشگاه هنرمندان نقاش و عکاس ایرانی در شهر لیون فرانسه