در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
نگارش از Euronews

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

خدمات جدید شرکت پست فرانسه برای نگهداری سالمندان

شرکت پست فرانسه اعلام کرد که از این پس خدمات جدیدی به سالمندان ارائه می کند. بر این اساس ماموران پست ۲ تا ۶ بار در هفته با سالمندانی که خود یا فرزندانشان درخواست کرده اند دیدار می کنند. هزینه این بازدید پستی برای ۲ مرتبه در هفته ۵۵ و برای ۶ مرتبه، ۱۳۵ یوروست. نیمی از این مبالغ از مالیات بر درآمد کسر می شود. تا کنون ۲۷ هزار مامور پست برای این کار آموزش دیده اند.

پرش مرگبار از ارتفاع

در پی حادثه ای در شمونی فرانسه فردی پس از پرش از ارتفاع بدون چتر (بیس جامپیگ) جان خود را از دست داد. هنوز هویت این فرد مشخص نیست اما گمان می رود شهروند روسیه باشد. او از ارتفاع ۳۸۰۰ متری در کوههای آلپ پرید اما در بین راه کنترل خود را از دست داد و پس از برخورد با یک ساختمان جان باخت.

بیس جامپینگ یکی از خطرناک ترین ورزش های جهان است که در آن فرد بدون چتر نجات و تنها با پوشیدن لباس مخصوص از ارتفاع به پایین می پرد.

لطفا پورنو تماشا نکنید!

مقامات شهری در استرالیا از شهروندان خواسته اند از دیدن تصاویر پورنو خودداری کنند. مقامات این منطقه می گویند که می خواهیم «شهر بدون پورن» داشته باشیم.

با اینکه در این شهر چند «سکس شاپ» و روسپی خانه وجود دارد اما شهردار این منطقه مصرانه بر سر موضع خود ایستاده است.

عذرخواهی بریتانیا از ایتالیا

وزارت خارجه بریتانیا به دلیل تقسیم بندی ایتالیایی ها در فرم ثبت نام مدارس عذرخواهی کرد. در این فرم اینترنتی از متقاضیانی که ملیت خود را ایتالیایی انتخاب کرده بودند خواسته شده بود یکی از این گزینه ها را انتخاب کنند: ایتالیایی-سیسیلی، ایتالیایی-ناپلی یا ایتالیایی-غیره.

سفیر ایتالیا در بریتانیا در واکنش به این اقدام یادآوری کرد که ایتالیا از سال ۱۸۶۱ یکپارچه است.

مطالب مرتبط