پوتین سفر به فرانسه را در واکنش به سخنان اولاند لغو کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پوتین سفر به فرانسه را در واکنش به سخنان اولاند لغو کرد

کاخ کرملین اعلام کرد سفر هفته آینده پوتین به فرانسه را لغو کرده است. رئیس جمهوری روسیه قرار بود به بهانه افتتاح یک کلیسای ارتدکس در پاریس با فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه روز نوزدهم اکتبر دیدار کند. حال به نظر می رسد لغو سفر پوتین به فرانسه واکنشی به سخنان اخیر فرانسوا اولاند درباره نقش روسیه در بحران سوریه باشد.

اولاند بار دیگر سه شنبه درباره گفتگو ها با روسیه در شورای اروپا در شهر استراسبورگ سخنرانی کرد و گفت: «گفتگو بسیار خوب است اما باید قاطعانه باشد و صریح. در غیراین صورت خیمه شب بازی بیش نیست. حاضرم با ولادیمیر پوتین دیدار کنم درصورتیکه بتوانیم برای صلح سوریه کاری کنیم و بمباران و مرگ و میر ساکنان را متوقف کنیم.»

اولاند در روزهای گذشته نیز به تلویزیون فرانسه گفته بود که می توان دولت روسیه را بدلیل جنایات جنگی در حلب محاکمه کرد و در همین گفتگو اعلام کرده بود که امکان دارد در همین راستا با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیدار نکند. همچنین فرانسه و اسپانیا هفته گذشته پیشنهاد قطعنامه مبنی برپایان بمباران حلب را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کردند که این قطعنامه با وتوی روسیه مواجه شد.