Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هائیتی؛ عدم دسترسی به آب سالم و خطر شیوع وبا، چند روز پس از طوفان متیو

هائیتی؛ عدم دسترسی به آب سالم و خطر شیوع وبا، چند روز پس از طوفان متیو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شش روز پس از عبور طوفان ماتیو از هائیتی، وضعیت در این کشور بحرانی است.

آگهی

شش روز پس از عبور طوفان ماتیو از هائیتی، وضعیت در این کشور بحرانی است. این طوفان سهمگین باعث ویرانی خانه ها، بیمارستان ها و تاسیسات ضروری شد.

نگرانی های بسیاری از شیوع بیماری وبا نیز وجود دارد. سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه اعلام کرد که یک میلیون واکسن وبا به هائیتی فرستاده خواهد شد. علت اصلی شیوع این بیماری عدم دسترسی به آب سالم است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت گفت: «من فکر می کنم که مردم مضطرب هستند. آنها هیچگونه حمایت نظام مندی در چند روز گذشته دریافت نکرده اند. آنها یک طوفان بزرگ و طولانی را از سر گذرانده اند و بدیهی است که نیاز به غذا و آب آشامیدنی سالم دارند.»

میزان خرابی ها در بعضی از شهرها به حدی است که میتوان شهری چون «جرمی» را کاملا ویران به حساب آورد. به گفته رئیس سازمان ملل بیش از یک میلیون و چهارصد هزار نفر در این کشور نیاز به کمک های فوری دارند. یکی از شهروندان هائیتی گفت: «همه خانواده ها فقیرند. هیچ آب و عذایی ندارند. نیاز به دارو و درمان و آب سالم دارند. پس هر کمکی که از دستتان بر می آید به ما بکنید.»

روز دوشنبه مقدار زیادی از کمک های بین المللی وارد فرودگاه پورتو پرنس، پایتخت هائیتی شد. تا کنون بیش از هزار تن کمک از سوی کشورهای مختلف فرستاده شده است اما نگرانی دیگر دولت از برقراری امنیت هنگام پخش کمک های بشردوستانه میان مردم است.

شمار کشته شدگان طوفان سهمگین ماتیو در هائیتی به ۱۰۰۰ نفر رسیده است. به گفته مقامات این کشور تاخیر در اعلام آمار رسمی قربانیان به دلیل سخت بودن دسترسی به بعضی مناطق و روستا هاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قتل رئیس‌ جمهوری هائیتی؛ پلیس: باقیمانده عوامل مزدور ترور را می‌کشیم یا دستگیر می‌کنیم

تصاویر از خسارت‌های به جامانده از طوفان‌های شدید استوایی در مکزیک

خسارات عمده طوفان بریل در کارائیب؛ دست کم یک نفر در سن‌وینسنت جان باخت