دستگیری یک فرد دیگر در ارتباط با طراحی حمله تروریستی در آلمان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دستگیری یک فرد دیگر در ارتباط با طراحی حمله تروریستی در آلمان

پلیس آلمان روز یکشنبه در جریان حمله به آپارتمانی در شهر کمنیتس ایالت زاکسن فردی را که گمان می رود همدست جوان سوری مظنون به طراحی حمله تروریستی باشد دستگیر کرد.

به گفته مقامات امنیتی آلمان فرد دستگیر شده اهل سوریه است و احتمالا قصد اقدام تروریستی با استفاده از مواد منفجره داشت.

سخنگوی پلیس زاکسن می گوید: «فردی که ما از دیروز در جستجوی آن هستیم متاسفانه از دستمان فرار کرد. جستجوها با سرعت ادامه دارد. همچنین ما بیش از ۸۰ مورد اطلاعات از طریق تماس های تلفنی و اینترنت دریافت کردیم.»

گمان می رود جابر البکر، پناهجوی ۲۲ ساله سوری قصد انجام یک حمله گسترده در ایالت زاکسن آلمان دارد.

پلیس آلمان بامداد شنبه موفق شده بود فردی که گمان می رود جابر البکر باشد را محاصره کند اما وی با فریب نیروهای امنیتی از حلقه محاصره گریخت. پلیس ابتدا اقدام به تیراندازی هوایی کرد اما چون گمان می رفت او مواد منفحره با خود حمل کند از شلیک مستقیم خودداری شد.

یک شاهد عینی می گوید: «آنها با سلاح های خودکارشان و نورهای قرمز آنجا بودند و به سمت او نشانه رفته بودند. من فریاد زدم ما اینجا مستاجریم، ما هیچ کاره ایم و دستم هم بالا بود. مثل صحنه های جنایی خیلی ترسناک بود امیدوارم برای کسی چنین اتفاقی نیفتد.»

پلیس آلمان روز شنبه سه نفر دیگر را در ارتباط با طراحی حمله بازداشت کرد. در بازرسی از آپارتمان این افراد چند صد گرم مواد منفجره «بسیار خطرناک» پیدا شد.

در یک سال اخیر دو حمله در آلمان روی داده که مسئولیت هر دو را داعش بر عهده گرفته است.