دی میستورا: شخصا حاضر به همراهی نیروهای النصرت به خارج از حلب هستم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دی میستورا: شخصا حاضر به همراهی نیروهای النصرت به خارج از حلب هستم

استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل متحده در امور سوریه در نشستی اعلام کرد که آماده است تا شخصا به شرق حلب برود و حدود هزار نیروی مسلح وابسته به جبهه النصرت را به خارج از این شهر همراهی کند تا بمبارانهای هوایی نیروهای سوریه و روسیه که به این بهانه صورت می گیرد، متوقف شوند.

آقای دی میستورا همچنین هشدار داد که با ادامه روند کنونی حملات ارتش سوریه علیه مواضع مخالفان در شرق شهر حلب، این منطقه حداکثر تا دو ماه و نیم آینده با «نابودی کامل» مواجه خواهد شد.

وی گفت: «پرسش من در مقابل دید جهانیان این است که آیا شما واقعا حاضرید تا این نوع نبرد و درگیری را با استفاده ازاین نوع سلاح ها و تجهیزات تنها برای از بین بردن هزار نیروی وابسته به جبهه النصرت ادامه دهید در حالیکه این حملات تخریب و نابودی تمامی شرق حلب که بخش تاریخی شهر است و ۲۷۵ هزار نفر در آن زندگی می کنند را سبب خواهد شد.»

به گفته آقای دی میستورا در حال حاضر دستکم ۲۰۰ شهروند غیرنظامی مجروح در شرق حلب برای مداوا نیاز به خروج از این منطقه دارند.

همزمان جان ایگلند، مشاور امور بشردوستانه سازمان ملل متحد می گوید، طی حملات دو هفته گذشته دستکم ۳۷۶ نفر در شهر حلب کشته و بیش از یک هزار و ۲۶۰ تن نیز مجروح شده اند.