سوریه؛ بر اساس شواهد کاروان کمک رسانی در شمال شهر حلب با حملات هوایی نابود شده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سوریه؛ بر اساس شواهد کاروان کمک رسانی در شمال شهر حلب با حملات هوایی نابود شده است

یک نهاد سازمان ملل متحد می گوید که تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای از حملات به یک کاروان کامیون های کمک رسانی در شمال شهر حلب در ماه گذشته گویای آنست که این کاروان به احتمال زیاد با حملات هوایی نابود شده است.

در جریان حملات ماه گذشته به این کاروان کمک رسانی دست کم ۲۰ نفر کشته شدند و ۱۸ کامیون از ۳۱ کامیون کمک رسان از بین رفتند.

لارس بروملی از نهاد جمع آوری و تحلیل اطلاعات ماهواره ای در سازمان ملل متحد می گوید: «حفره بزرگ روی زمین تقریبا بطور قطعی در اثر حمله هوایی ایجاد شده است. چیزهایی شبیه راکت آنها را ایجاد کرده که اغلب بطورت یک ردیف ایجاد می شود در حالی که حملات توپخانه یا خمپاره انداز الگوی متفاوتی ایجاد می کنند و اینها نشانه هایی است که ما مشاهده می کنیم.»

تصاویر منتشر شده از حلب نشان می دهد که نیروهای دولتی سوریه توانسته اند در بخش های تحت کنترل مخالفان در شهر حلب پیشروی کنند.

از سوی دیگر فرانسه رایزنی های دیپلماتیک را برای برقراری یک آتش بس جدید در شهر حلب آغاز کرده است و با از سر گرفته شدن تلاش های دیپلماتیک، ارتش سوریه اعلام کرده است که حملات هوایی و گلوله باران حلب را برای کمک به ساکنان شهر کاهش می دهد.