Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سوریه؛ بر اساس شواهد کاروان کمک رسانی در شمال شهر حلب با حملات هوایی نابود شده است

سوریه؛ بر اساس شواهد کاروان کمک رسانی در شمال شهر حلب با حملات هوایی نابود شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک نهاد سازمان ملل متحد می گوید که تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای از حملات به یک کاروان کامیون های کمک رسانی در شمال شهر حلب در ماه گذشته گویای آنست که این کاروان به احتمال زیاد با حملات هوایی نابود

آگهی

یک نهاد سازمان ملل متحد می گوید که تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای از حملات به یک کاروان کامیون های کمک رسانی در شمال شهر حلب در ماه گذشته گویای آنست که این کاروان به احتمال زیاد با حملات هوایی نابود شده است.

در جریان حملات ماه گذشته به این کاروان کمک رسانی دست کم ۲۰ نفر کشته شدند و ۱۸ کامیون از ۳۱ کامیون کمک رسان از بین رفتند.

لارس بروملی از نهاد جمع آوری و تحلیل اطلاعات ماهواره ای در سازمان ملل متحد می گوید: «حفره بزرگ روی زمین تقریبا بطور قطعی در اثر حمله هوایی ایجاد شده است. چیزهایی شبیه راکت آنها را ایجاد کرده که اغلب بطورت یک ردیف ایجاد می شود در حالی که حملات توپخانه یا خمپاره انداز الگوی متفاوتی ایجاد می کنند و اینها نشانه هایی است که ما مشاهده می کنیم.»

تصاویر منتشر شده از حلب نشان می دهد که نیروهای دولتی سوریه توانسته اند در بخش های تحت کنترل مخالفان در شهر حلب پیشروی کنند.

از سوی دیگر فرانسه رایزنی های دیپلماتیک را برای برقراری یک آتش بس جدید در شهر حلب آغاز کرده است و با از سر گرفته شدن تلاش های دیپلماتیک، ارتش سوریه اعلام کرده است که حملات هوایی و گلوله باران حلب را برای کمک به ساکنان شهر کاهش می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک سازمان غیردولتی: هشت نفر در حملات روسیه به منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه کشته شدند

روسیه طرح تمدید ۹ ماهه دوره ارسال کمک‌های بشردوستانه فرامرزی به شمال غرب سوریه را وتو کرد

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند