ملکه سابق زیبایی جهان در کانون نزاع انتخاباتی آمریکا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ملکه سابق زیبایی جهان در کانون نزاع انتخاباتی آمریکا

انتقاد دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه از آلیشیا ماچادو، ملکه سابق زیبایی جهان به موضوع بحث انگیز کارزار انتخاباتی آمریکا تبدیل شد.

دونالد ترامپ سحرگاه روز جمعه در چندین توئیت ضمن انتقاد از آلیشیا ماچادو مدعی وجود “ویدئوی روابط جنسی” او شد.

نام آلیشیا ماچادو اولین بار در جریان مناظره دوشنبه گذشته بین نامزدهای دو حزب اصلی آمریکا، از سوی هیلاری کلینتون مطرح شد. نامزد حزب دموکرات در جریان این مناظره به انتقاد از رفتار دونالد ترامپ با آلیشیا ماچادو پرداخت.

هیلاری کلینتون روز جمعه اظهار داشت: «آخرین جوش و خروش توئیتری دونالد ترامپ بیمارگونه است، حتی برای فردی مانند او! این بار دیگر ثابت می کند که او از نظر خلق و خو شایسته ریاست جمهوری و فرماندهی کل قوا نیست.»

در مقابل نامزد جمهوری خواهان که در توئیت های سحرگاه جمعه خود هیلاری کلینتون را متهم به سوءاستفاده از آلیشیا ماچادو کرده بود، در گردهمایی انتخاباتی خود در ایالت میشیگان به انتقاد از حامیان مالی نامزد حزب دموکرات پرداخت.

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه می گوید: «هیلاری کلینتون با کمک های مالی اشخاص ذی نفع ثروت زیادی کسب کرده است. اشخاص ذی نفعی که کارخانه های ما را مورد تاخت و تاز قرار دادند و مشاغل را مستقیما از میشیگان و سایر ایالت ها خارج کردند. او به این شکل ثروتمند شده است: با گرفتن شغل تان از شما و انتقال مشاغل از ایالت تان.»

بنا به نتیجه آخرین نظرسنجی موسسه ایپسوس هیلاری کلینتون با پنج درصد اختلاف در عرصه رقابت انتخاباتی پیشتاز است. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز هشتم نوامبر (۱۸ آبان) برگزار خواهد شد.