گزارش نیوزویک از تلاش ترامپ برای فعالیت تجاری در کوبا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
گزارش نیوزویک از تلاش ترامپ برای فعالیت تجاری در کوبا

انتشار گزارشی در مورد تلاش برای برقراری تماس تجاری با کوبا از سوی یکی از شرکتهای متعلق به دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان آمریکا به یکی از موضوعات مورد بحث در کارزار انتخاباتی این کشور تبدیل شد.

نشریه نیوزویک روز پنجشنبه گزارشی در مورد تلاش یکی از شرکت های متعلق به دونالد ترامپ برای فعالیت در کوبا در دوران تحریم این کشور منتشر کرد.

هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در واکنش به این گزارش اظهار داشت: «امروز از تلاشهای او برای تجارت در کوبا آگاه شدیم که به نظر می رسد در جریان آن قوانین آمریکا نقض شده است. مطمئنا این تلاشها تخطی از سیاست خارجی آمریکا بوده است. او به طور مداوم مردم را در پاسخ به پرسشهای مطرح شده در مورد تلاشهایش برای تجارت در کوبا گمراه کرده است.»

بنا به گزارش هفته نامه اینترنتی نیوزویک یکی از شرکتهای متعلق به دونالد ترامپ در اواخر دهه ۱۹۹۰ به طور مخفیانه به دنبال کسب و کار در کوبا بوده است.

کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ تاکنون واکنش مستقیمی به این گزارش نشان نداده است اما نامزد جمهوریخواهان در واکنشی تلویحی گفت: «هیلاری کلینتون و هواداران مالی او هر چیزی خواهند گفت و به هر دروغی متوسل خواهند شد تا کنترل خود را بر روی قدرت و این کشور حفظ کنند. مردم آمریکا از سال ها و دهه ها فساد و رسوایی کلینتون به ستوه آمده اند.»

انتشار گزارش نیوزویک می تواند بر روی رای بخشی از آمریکایی های کوبایی تبار به ویژه در ایالت فلوریدا تاثیر بگذارد. نظرسنجی ها از رقابت فشرده بین هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در این ایالت حکایت دارد.

کسب ۲۹ رای الکترال ایالت فلوریدا در انتخابات روز هشتم نوامبر (۱۸ آبان) برای هر دو نامزد می تواند تعیین کننده باشد. بیش از یک میلیون آمریکایی کوبایی تبار ساکن فلوریدا هستند.