اجرای مراسم مذهبی توسط پاپ در گرجستان؛ رهبران ارتدوکس در این مراسم حاضر نشدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اجرای مراسم مذهبی توسط پاپ در گرجستان؛ رهبران ارتدوکس در این مراسم حاضر نشدند

پاپ فرانچسکو رهبر کاتولیک های جهان روز شنبه و در دومین روز دیدار خود از گرجستان، در ورزشگاه شهر تفلیس و با حضور بیش از ۱‍۵ هزار نفر مراسم مذهبی به جا آورد. استقبالی اندک از پاپ، شاید به این دلیل که کمتر از یک درصد جمعیت گرجستان کاتولیک هستند و اکثریت با مسیحیان ارتدوکس است. نمایندگان کلیسای ارتدوکس گرجستان در مراسم مذهبی روز شنبه شرکت نکردند.

آنا یکی از شرکت کنندگان در مراسم روز شنبه می گوید: «اول از همه باید بگویم من خیلی خوشحالم. گرجستان سزاوار چنین افتخاری است و خوشحالم که پاپ با ما ملاقات کرد. او از کشور ما دیدار می کند و تفلیس این مراسم مذهبی مقدس را جشن گرفته است. به نظر من امروز روزی بسیار مهم و مملو از شادی برای ماست.»

کیتی شرکت کننده دیگر این مراسم می گوید: «او یک پاپ حقیقی است. او فقط یک چهره مذهبی نیست بلکه یک چهره سیاسی هم هست. زیرا به نظر من با این ملاقات، نقش گرجستان در صحنه جهانی به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.»

از سوی دیگر گروهی از ارتدوکس های تندرو در خارج از ورزشگاهی که پاپ مراسم مذهبی به جا می آورد، بر ضد پاپ و کلیسای کاتولیک دست به اعتراض زدند. «واتیکان متجاوز معنوی است» از جمله شعارهایی بود که روی پلاکارد معترضان قابل مشاهده بود.