Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اجرای مراسم مذهبی توسط پاپ در گرجستان؛ رهبران ارتدوکس در این مراسم حاضر نشدند

اجرای مراسم مذهبی توسط پاپ در گرجستان؛ رهبران ارتدوکس در این مراسم حاضر نشدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاپ فرانچسکو رهبر کاتولیک های جهان روز شنبه و در دومین روز دیدار خود از گرجستان، در ورزشگاه شهر تفلیس و با حضور بیش از ۱‍۵ هزار نفر مراسم مذهبی به جا آورد.

آگهی

پاپ فرانچسکو رهبر کاتولیک های جهان روز شنبه و در دومین روز دیدار خود از گرجستان، در ورزشگاه شهر تفلیس و با حضور بیش از ۱‍۵ هزار نفر مراسم مذهبی به جا آورد. استقبالی اندک از پاپ، شاید به این دلیل که کمتر از یک درصد جمعیت گرجستان کاتولیک هستند و اکثریت با مسیحیان ارتدوکس است. نمایندگان کلیسای ارتدوکس گرجستان در مراسم مذهبی روز شنبه شرکت نکردند.

آنا یکی از شرکت کنندگان در مراسم روز شنبه می گوید: «اول از همه باید بگویم من خیلی خوشحالم. گرجستان سزاوار چنین افتخاری است و خوشحالم که پاپ با ما ملاقات کرد. او از کشور ما دیدار می کند و تفلیس این مراسم مذهبی مقدس را جشن گرفته است. به نظر من امروز روزی بسیار مهم و مملو از شادی برای ماست.»

کیتی شرکت کننده دیگر این مراسم می گوید: «او یک پاپ حقیقی است. او فقط یک چهره مذهبی نیست بلکه یک چهره سیاسی هم هست. زیرا به نظر من با این ملاقات، نقش گرجستان در صحنه جهانی به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.»

از سوی دیگر گروهی از ارتدوکس های تندرو در خارج از ورزشگاهی که پاپ مراسم مذهبی به جا می آورد، بر ضد پاپ و کلیسای کاتولیک دست به اعتراض زدند. «واتیکان متجاوز معنوی است» از جمله شعارهایی بود که روی پلاکارد معترضان قابل مشاهده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هند؛ برگزاری مراسم شستشوی مجسمه مقدس آیین جین

پاپ راه را برای قدیس شدن یک اینفلوئنسر نوجوان باز کرد

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟