مراسم خاکسپاری شیمون پرز با حضور رهبران جهان

مراسم خاکسپاری شیمون پرز با حضور رهبران جهان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شماری از رهبران سیاسی و بسیاری از اهالی بیت المقدس و مسافران حاضر در این شهر روز پنجشنبه در ساختمان پارلمان اسرائیل حاضر شدند تا به پیکر شیمون پرز، رئیس جمهوری پیشین این کشور که چهارشنبه ۷ مهر (۲۸ سپت

آگهی

شماری از رهبران سیاسی و بسیاری از اهالی بیت المقدس و مسافران حاضر در این شهر روز پنجشنبه در ساختمان پارلمان اسرائیل حاضر شدند تا به پیکر شیمون پرز، رئیس جمهوری پیشین این کشور که چهارشنبه ۷ مهر (۲۸ سپتامبر) در سن ۹۳ سالگی درگذشت، ادای احترام کنند.

صبح جمعه مراسم خاکسپاری او با حضور بسیاری از شخصیتهای بین المللی از جمله محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، بیل و هیلاری کلینتون و پرنس چارلز شاهزاده بریتانیا برگزار می شود. آلکسا نوویل از ایالات متحده آمریکا می گوید: «برای من شیمون پرز هم مرد عمل و هم فردی ایده آل گرا بود. امیدواریم که تلاشهایش برای صلح حتی پس از رفتن او ادامه یابد. اما جهان بدون او جای فقیرتری خواهد بود و مطمئنا در اسرائیل ما رهبران زیادی نداریم که مانند او قابل تحسین باشند.»

یکی از ساکنان بیت المقدس نیز می گوید: «من به افتخار نخست وزیر و رئیس جمهور شیمون پرز آمدم. به افتخار امید برای صلح و اعتراض به هر کاری که خلاف جهت صلح باشد.»

مراسم خاکسپاری روز جمعه، تحت تدابیر شدید امنیتی و حضور سنگین نیروهای پلیس برگزار می شود و شیمون پرز در کنار اسحاق رابین در آرامگاه ملی اسرائیل در کوه هرتسل دفن خواهد شد.

پس از امضای پیمان اسلو که باعث شد دولت اسرائیل و سازمان آزادیبخش فلسطین یکدیگر را به رسمیت بشناسند، شیمون پرز، اسحاق رابین و یاسر عرفات بطور مشترک جایزه صلح نوبل سال ۱۹۹۴ میلادی را دریافت کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سلمان رشدی چند شب پیش از چاقو خوردن خواب دیده بود

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد

شمار قربانیان زمین لرزه ۷.۴ ریشتری تایوان افزایش یافت؛ ۵۰ کارگر مفقود هستند