بازگشایی دفتر انتشاراتی «دنمارتن آن گول»، مخفیگاه عاملان حمله به شارلی ابدو

بازگشایی دفتر انتشاراتی «دنمارتن آن گول»، مخفیگاه عاملان حمله به شارلی ابدو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دفتر انتشاراتی «دنمارتن آن گول» در نزدیکی پاریس، جایی که عاملان حمله به شارلی ابدو در آن مخفی شده بودند بازگشایی شد.

آگهی

دفتر انتشاراتی «دنمارتن آن گول» در نزدیکی پاریس، جایی که عاملان حمله به شارلی ابدو در آن مخفی شده بودند بازگشایی شد. در مراسم افتتاحیه این مرکز فرانسوا ولاند، رئیس جمهوری فرانسه هم حضور داشت.

در این مراسم میشل کاتالانو، مالک این دفتر انتشاراتی که به دست برادران کواشی به گروگان گرفته شده بود گفت: «آنچه مرا خوشحالتر می کند این است کسانی را اینجا می بینم که آنروز هم بودند. از همه آنهایی که اینجا حضور دارند تشکر می کنم. حضور آنها در اینجا برای من خیلی اهمیت دارد.»

بازگشایی این دفتر انتشاراتی نزدیک به یک و نیم میلیون یورو هزینه در بر داشته است.

رئیس جمهوری فرانسه با تاکید بر اهمیت نمادین بودن این مراسم گفت: «خواست و اراده انسانی فقط در لحظه مقاومت متجلی نمی شود. بلکه در ساخت و بازسازی هم حضور دارد. اینجا برای بازگشایی این مرکز آمده ام حال آنکه چند ماه پیش برای اعلام همبستگی با قربانیان این حادثه آمده بودم.»

شارلی ابدو، مجله فکاهی فرانسوی که اغلب به دلیل به سخره گرفتن شخصیت های سیاسی و مذهبی جنجال برانگیز بوده در هفتم ژانویه یک سال پیش (۲۰۱۵) هدف حمله دو تروریست قرار گرفت؛ پس از انتشار کاریکاتوری از پیامبر اسلام که خشم گروهی از مسلمانان تندرو را برانگیخت. در جریان این حمله شماری از کارکنان این نشریه هم کشته شدند. این حادثه موجی از همبستگی را در فرانسه و خارج از آن برانگیخت. دو روز پس از این حادثه عاملان آن در تعقیب و گریز پلیس کشته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجله «شارلی ابدو» بار دیگر کاریکاتورهای پیامبر اسلام را منتشر کرد

شکایت از ۳ مقام امنیتی جمهوری اسلامی در فرانسه به اتهام «تهدید به مرگ» ثبت شد

کاریکاتور «شارلی ابدو» درباره زلزله ترکیه؛ آیا آزادی بیان حد و مرز دارد؟