Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

در میان جنگ لفظی آمریکا و روسیه، حلب برای چهارمین روز متوالی بمباران شد

در میان جنگ لفظی آمریکا و روسیه، حلب برای چهارمین روز متوالی بمباران شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالیکه کشورهای غربی از جمله آمریکا و فرانسه با استفاده از کلماتی مانند «وحشیگری» و «جنایت جنگی»، لحن خود علیه روسیه را به دلیل حمایت از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه شدت بخشیده اند، بمباران بخش شرقی

آگهی

در حالیکه کشورهای غربی از جمله آمریکا و فرانسه با استفاده از کلماتی مانند «وحشیگری» و «جنایت جنگی»، لحن خود علیه روسیه را به دلیل حمایت از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه شدت بخشیده اند، بمباران بخش شرقی حلب که توسط گروههای مسلح کنترل می شود برای چهارمین روز ادامه یافت.

روسیه با بیان اینکه وضعیت در سوریه بسیار پیچیده است، اتهامات کشورهای غربی را رد می کند و اظهارات نمایندگان این کشورها در شورای امنیت سازمان ملل را یکجانبه می داند.

ماریا زاخارووآ، سخنگوی وزارت خارجۀ روسیه این اظهارات را کلیشه ای می داند و می گوید: «تمام این اظهاراتی که با توهین فاصلۀ کمی دارد و این به اصطلاح دیپلمات های آمریکایی خود را برای گفتن آنها آزاد می دانند، و به شکلی هیستریک و بدون فهم درست از شرایطی به زبان می آورند که غیرقابل کنترل شده است، همه و همه برای این است که توجه دیگران را از سیاست تخریب کننده ای که آنها در [ این کشور] پیش گرفته اند منحرف کنند.»

نیروهای نظامی سوریه با پشتیبانی جنگنده های روس از روز جمعۀ گذشته بر شدت بمباران مناطقی از حلب افزوده اند. سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید روز دوشنبه ۱۲ نفر دیگر در این بمباران ها کشته شدند و به این ترتیب، شمار قربانیان از روز جمعه به اینسو به ۱۴۰ نفر رسید که بیشتر آنها غیرنظامی هستند.

روسیه و سوریه می گویند اهداف این بمباران ها مواضع گروههای تروریستی است که در این شهر مستقر شده اند اما سازمانهای مدافع حقوق بشر و برخی از کشورهای غربی این دو کشور و همچنین متحدان آنها مانند ایران و حزب الله را متهم می کنند که مخالفان دولت و غیرنظامیان را هدف قرار داده اند.

بیش از ۲۵۰۰۰۰ نفر از ساکنان شهر حلب به دلیل محاصرۀ نیروهای دولتی در این شهر به سختی به مواد غذایی و دارو دسترسی دارند و به گفتۀ سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، نان و آب آشامیدنی کمیاب شده و به دلیل گرانی شدید مواد غذایی مردم نمی توانند غذای کافی تهیه کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زندگی محمد، پناهجوی سوری در آلمان

اولین کاروان کمک های انسانی به مناطق تحت محاصره در غرب سوریه رسید

ادامۀ درگیری ها در اطراف اردوگاه حندرات در شمال حلب