Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جهان یاد سلطان گلف را گرامی داشت

جهان یاد سلطان گلف را گرامی داشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری از گلف بازان و علاقه مندان به گلف یاد و خاطره آرنولد پالمر را گرامی داشتند.

آگهی

بسیاری از گلف بازان و علاقه مندان به گلف یاد و خاطره آرنولد پالمر را گرامی داشتند. پالمر که به او لقب سلطان داده بودند در ۸۷ سالگی درگذشت. او توانست در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی گلف را به ورزشی محبوب بدل کند و بسیاری از ستارگان امروز جهان گلف، مدیون این اسطوره بودند.

پالمر در طول دوران حرفه ای گلف خود موفق شد ۹۵ تورنمنت را از آن خود کند. او موفق به فتح آگوستا مهمترین رقابت جهانی گلف شد. او بسیارمحبوب و مردمی بود و همین موضوع باعث شد تا با وجود اینکه همواره به رقیبش جک نیکلاس، دیگر اسطوره گلف جهان، میدان را واگذار می کرد اما بسیار محبوبتر از او بود. تاجایی که هواداران و حامیانش را ارتش آرنی می نامیدند.

او در سال ۱۹۲۹ در ایالت پنسیلوانیا متولد شد و پدرش باغبان بود و این موضوع کمک زیادی به او کرد تا با زمینهای گلف پننسیلوانیا آشنا شود.

او تا سال ۲۰۰۴ در مسابقات حرفه ای حضور داشت و در رقابتهای گلف آگوستا برای ۵۰ امین بار شرکت کرد اما هیچگاه نتوانست رکورد پرافتخارترین گلف باز تاریخ جک نیکلاس با ۱۸ قهرمانی در رقابتهای آزاد را بشکند.

محبوبیت او به کمکش آمدند و بسیاری از کمپانی های آمریکایی از خواستند تا در تبلیغات به آنها کمک کند.

دو کاپیتان تیم منتخب آمریکا و اروپا در آستانه رقابتهای رایدرکاپ آرنولد پالمر را یکی از تاثیرگذارترین گلف بازان نسلهای بعدی او خواندند.

دیویس لاو کاپیتان تیم آمریکا گفت:« بسیاری از گلف بازانی که اینجا بازی می کنند رایدر کاپ را به خاطر اعتبار آن در فلوریدا دوست دارند. بسیاری از این ستارگان امروز تحت تاثیر جک نیکلاوس و آرنولد پالمر هستند. پذیرش مرگ پالمر کار دشواری است.»

دیوید کلارک هم می گوید: «او یک فوق ستاره جهانی بود. نه تنها در دنیای گلف بلکه در قلب بسیاری و ارتش آرنی شهرت زیادی داشت. ما در شوک هستیم و بسیار از این خبر تلخ ناراحت شده ایم و همچون بسیاری دیگر از مردمی که اینجا هستند.»

جک نیکلاوس هم درباره او گفت او فراتر از یک گلف باز بود. او یک نماد بود. یک اسطوره، سلطان ورزش ما بود و برای همیشه خواهد ماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»

نخستین دوره جام جهانی باشگاه‌ها در سال ۲۰۲۵ با شیوه جدید و حضور ۳۲ تیم در آمریکا برگزار می‌شود

تیم ایران با شکست مقابل آمریکا از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حذف شد