اوضاع در شهر آشوب زده شارلوت آمریکا آرامتر شد

اوضاع در شهر آشوب زده شارلوت آمریکا آرامتر شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با آرامتر شدن اوضاع در شهر شارلوت در ایالت کارولینای شمالی، محدودیتهای وضع شده برای رفت و آمد شهروندان لغو شد.

آگهی

با آرامتر شدن اوضاع در شهر شارلوت در ایالت کارولینای شمالی، محدودیتهای وضع شده برای رفت و آمد شهروندان لغو شد. این شهر از هفته گذشته و پس از شلیک مرگبار یک مامور پلیس به یک مرد سیاهپوست، شاهد اعتراض های گسترده ای بود که در مواردی به درگیری و آشوب کشیده شد.

در پی بالاگرفتن این اعتراض ها نیروهای گارد ویژه برای مقابله با معترضان به کار گرفته شدند و فرماندار ایالت کارولینای شمالی در این شهر وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

پیش از این پلیس اعلام کرده بود که فرد کشته شده که یک مرد سیاهپوست ۴۳ ساله بود، مسلح بوده است اما بستگان او گفته اند که او با خود اسلحه ای نداشت و یک کتاب همراه خود داشت.

اداره پلیس منطقه در ابتدا از انتشار ویدئویی که دوربین های پلیس از لحظه وقوع حادثه ثبت کرده بودند خودداری کرد اما با فشار افکار عمومی این ویدیو را منتشر کرد.

پلیس همچنین تصویری از ماریجوآنا و یک سلاح را منتشر کرده که به گفته آنها فرد کشته شده با خود داشته است.

در دو سال گذشته مناطق مختلف آمریکا بارها شاهد اعتراضهای گسترده به آن چه که از سوی معترضان «برخورد خشونت آمیز» با سیاهپوستان خوانده می شود بوده اند.

چند روز قبل از تیراندازی مرگبار پلیس در شهر شارلوت، در اتفاقی مشابه در شهر تولسا در ایالت اوکلاهاما، یک مرد سیاهپوست که مجبور شده بود خودرویش را به دلیل خراب شدن در یک بزرگراه متوقف کند، بر اثر تیراندازی ماموران پلیس کشته شد.

حدود سه ماه قبل نیز تیراندازی مرگبار یک مامور پلیس به یک زن سیاهپوست ۲۷ ساله در شهر سان فرانسیسکو، آغازگر اعتراضهای مشابهی بود که در نهایت منجر به استعفای رئیس پلیس سان فرانسیسکو شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولین نبرد هوایی بین یک جنگنده تحت کنترل هوش مصنوعی و انسان انجام شد

محاکمه تاریخی رئیس جمهوری سابق؛ دادستان پرونده: ‌ترامپ دست به توطئه‌چینی مجرمانه زده است

تیراندازی در ایالت تنسی آمریکا دست کم ۲ کشته و شش زخمی به جا گذاشت