موزه ملی تاریخ و فرهنگ آفریقایی تبارهای آمریکا در واشنگتن افتتاح شد

موزه ملی تاریخ و فرهنگ آفریقایی تبارهای آمریکا در واشنگتن افتتاح شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موزه ملی تاریخ و فرهنگ آفریقایی تبارهای آمریکا روز شنبه با حضور باراک اوباما، رئیس جمهوری و با زنگ ناقوس قدیمی ترین کلیسای سیاهپوستان آمریکا در واشنگتن افتتاح…

آگهی

موزه ملی تاریخ و فرهنگ آفریقایی تبارهای آمریکا روز شنبه با حضور باراک اوباما، رئیس جمهوری و با زنگ ناقوس قدیمی ترین کلیسای سیاهپوستان آمریکا در واشنگتن افتتاح شد.

جورج دبیلو بوش، رئیس جمهوری سابق که ۱۳ سال پیش با امضای خود ساخت این مجموعه را ممکن ساخت از حاضران در مراسم بود.

بانوی مسنی که پدرش روزی برده ای در میسیسیپی آمریکا بود نیز در مراسم افتتاح در کنار آقای اوباما جای داشت.

باراک اوباما، اولین رئیس جمهوری سیاهپوست در تاریخ آمریکا در مراسم افتتاح گفت:«سالیان بعد، مثل شما، میشل و من به این موزه خواهیم آمد، نه فقط به همراه کودکان بلکه امیدواریم به همراه نوه هایمان…تا با هم و بعنوان آمریکایی، از رنج ها و شادی ها و پیروزی هایمان بدانیم.»

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا همچنین احداث این موزه را «کاری فراتر از زنده نگه داشتن خاطرات» توصیف و آنرا نماد «سفری مشترک بسوی آزادی» خواند.

این موزه به مساحت ۳۷ هزار و ۲۰۰ مترمربع که بخشی از مجموعه عظیم اسمیتسونین است با ۵۴۰ میلیون دلار هزینه و در طول بیش از چهار سال ساخته شده است.

حدود ۳۶ هزار قطعه و شی از دوران برده داری و تاریخ معاصر مبارزات رنگین پوستان آمریکا در این موزه به معرض دید عموم گذاشته شده است؛ آثار و اشیایی از چهره های نامداری همچون محمد علی کلی و شیپور آرمسترانگ و کفش های سامی دیویس تا زنجیرهایی که روزی بر دست و پا و گردن برده ها بود.

موزه ملی تاریخ و فرهنگ آفریقایی تبارهای آمریکا در هر حالی افتتاح می شود که دو شهر آمریکا بدنبال کشته شدن مردان سیاهپوست غیرمسلح با گلوله های پلیس آمریکا دستخوش ناآرامی و تظاهرات است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟

موزه غذاها و نوشیدنی‌های چندش‌آور؛ از مشروب مار و بچه موش‌ گرفته تا سوپ چشم‌گوسفندی

زنبورها و شامپانزه‌ها؛ از نابغه‌های کوچک روی زمین چه می‌دانیم؟