گشایش موزه ملی تاریخ و فرهنگ آمریکایی های آفریقایی تبار

گشایش موزه ملی تاریخ و فرهنگ آمریکایی های آفریقایی تبار
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موزه ملی تاریخ و فرهنگ آفریقایی تبارهای آمریکا روز شنبه افتتاح شد.

آگهی

موزه ملی تاریخ و فرهنگ آفریقایی تبارهای آمریکا روز شنبه افتتاح شد. طرح احداث این موزه در زمان ریاست جمهوری جورج دبیلو بوش به تصویب کنگره رسیده بود و ساخت آن بیش از چهار سال به درازا انجامید.

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز گذشته احداث این موزه را «کاری فراتر از زنده نگه داشتن خاطرات» توصیف کرد.

“Upon visiting the museum, [people] may step back & say, I understand. I sympathize. I empathize” —POTUS</a> on <a href="https://twitter.com/NMAAHC">NMAAHChttps://t.co/h1CGtvoEJP

— The White House (@WhiteHouse) 24 septembre 2016

“The thing about this museum is that…it’s more than just telling stories about the famous” —POTUS</a> on <a href="https://twitter.com/NMAAHC">NMAAHChttps://t.co/nDep2rHj9z

— The White House (@WhiteHouse) 24 septembre 2016

لونی بانچ، مدیر تاسیس موزه درباره اهمیت این بنای تاریخی-فرهنگی گفت: «این روایت داستان سیاهپوستان توسط سیاهپوستان نیست بلکه راهی است برای اندیشیدن درباره آمریکا از زاویه دید جامعه سیاهپوستان این کشور. بنابراین اگر می خواهید مفاهیم آمریکایی خوشبینی، انعطاف پذیری و برابری را بهتر درک کنید، مفاهیمی هستند که ارتباط نزدیکی با جامعه سیاهپوستان دارند. در واقع پیام این است: این داستان زندگی شماست، فارغ از اینکه چه کسی هستید.»

چندین هزار شی بازمانده از دوران برده داری و تاریخ معاصر مبارزات رنگین پوستان آمریکا، مجموعه کم نظیری را گرد هم آورده تا این موزه، بزرگترین موزه تاریخ سیاه پوستان جهان لقب بگیرد؛ از زنجیرهای برده ها گرفته تا شیپور آرمسترانگ و کفش های سامی دیویس.

Download our museum apps to get info on museum exhibitions and the Grand Opening weekend: https://t.co/PYjSVywE3i#APeoplesJourneypic.twitter.com/1ffFF3EstN

— Smithsonian NMAAHC (@NMAAHC) 23 septembre 2016

در بخش های دیگری از این موزه، آثاری مرتبط با زندگی چهره های مشهور رنگین
پوست دنیای موسیقی و ورزش آمریکا نظیر محمد علی کلی نیز در معرض دید عموم قرار داده شده است.

لونی بانچ، مدیرتاسیس موزه با اشاره به چالش های نژادی کنونی ایالات متحده آمریکا می گوید: «در زمانی بسر می بریم که مسئله نژاد بار دیگر در آمریکا مهم شده. نژاد بین ما جدایی انداخته و اینجا جایی است که می تواند به ما کمک کند و این فرصت را بدهد تا درباره اش بحث کنیم تا شاید بتوانیم راه آشتی را پیدا کنیم.»

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیور در انتهای گزارش ارسالی خود درباره هدف این موزه و رابطه اش با واقعیت های جاری جامعه آمریکا می گوید: «هدف بنیانگذاران این موزه این بوده که شهروندان آمریکایی بیشتر با تجارب آمریکایی های آفریقایی تبار و نحوه زندگی آن ها آشنا شوند. این درحالی است که اقدامات اخیر پلیس آمریکا در کشتن سیاهپوستان غیر مسلح، خود فصل تازه ای را در زندگی سیاهان این کشور گشوده است؛ پدیده ای تازه که تجزیه و تحلیل شدن ریشه هایش، به زمان نیاز دارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟

موزه غذاها و نوشیدنی‌های چندش‌آور؛ از مشروب مار و بچه موش‌ گرفته تا سوپ چشم‌گوسفندی

معترضان به جنگ غزه مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی با حضور بایدن، اوباما و کلینتون را مختل کردند