Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مدیترانۀ قاتل؛ ۱۵۰ مهاجر در آب های پورت سعید مصر جان باختند

مدیترانۀ قاتل؛ ۱۵۰ مهاجر در آب های پورت سعید مصر جان باختند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مهاجران و پناهجویان با مسدود یا دشوارتر شدن امکان دسترسی به کشورها و بنادر در شمال آفریقا مسیرهای جدیدی را برای آغاز سفر خود و رسیدن به اروپا می جویند.

آگهی

مهاجران و پناهجویان با مسدود یا دشوارتر شدن امکان دسترسی به کشورها و بنادر در شمال آفریقا مسیرهای جدیدی را برای آغاز سفر خود و رسیدن به اروپا می جویند. ظاهراً مصر یکی از این مسیرهای جدید اما پرخطر است.

در طول سه روز اخیر پیکر بیجان ۱۵۰ مهاجر از آب های بندر پورت سعید مصر گرفته شده است. تنها امروز جمعه پیکر ۵۵ مهاجر جان باخته از آب های دریای مدیترانه به ساحل پورت سعید منتقل شد.

احمد درویش از معدود کسانی است که نجات یافته است. می گوید:« پیکر کودکی در آب شناور بود که به کمربندم بستمش. ترسم این بود که خانواده اش نتوانند هرگز پیدایش کنند. کودک وزنی نداشت و نگه داشتن پیکرش در دریا برایم سخت و ناممکن نبود. تصمیم گرفتم تا هر طوری که شده رهایش نکنم.»

تعدادی از ۱۶۰ مهاجری که پس از ۶ ساعت سرگردانی در آب های دریای مدیترانه نجات یافته اند در بیمارستان به تخت بیمار دستبند زده شده اند تا مطابق با قوانین مصر معلوم شود که چرا بطور «غیرقانونی» در صدد ترک مصر بوده اند یا این که آیا خود از قاچاقچیان انسان هستند یا نه!

سامه محمد یکی دیگر از نجات یافته گان می گوید:«بر روی قایق بسیار زیادتر از گنجایش آن، حدود ۴۵۰ تا ۵۰۰ نفر بودیم. ساعت دو بامداد قایق کج و ساعت ۵ صبح غرق شد. آنهایی که شنا بلد بودند زنده ماندند و آنهایی که شنا نمی توانستند همراه با قایق غرق شدند.»

مهاجران جان باخته اغلب از کشورهای شمال آفریقا، سوریه و خود مصر بوده اند که به امید زندگی بهتر در اروپا از جنگ و فقر می گریختند.

محمد شیخ ابراهیم خبرنگار یورونیوز از پورت سعید می گوید:«انتظار، دلهره و حزن و اندوه و شوک کلماتی است که با آنها می توان حال و هوای خانواده ها و فضای پورت سعید را توصیف کرد. و این در حالی است که سطح هشدار در بیمارستان های شهرهای ساحلی مصر که نزدیک به محل حادثه هستند بالاست و عملیات نجات با همکاری ماهیگیران محلی و نیروی دریایی مصر ادامه دارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رودخانه گمشده‌‌ای که می‌تواند چگونگی ساخت اهرام را توضیح دهد

کشف دالان‌های مخفی در هرم باستانی مصر معمای ۲۰۰ ساله را حل کرد

عبدالفتاح سیسی برای سومین‌بار سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد