دهها مهاجر در آبهای مصر غرق شدند

دهها مهاجر در آبهای مصر غرق شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک کشتی که حامل نزدیک به ۶۰۰ مهاجر مصری و آفریقایی به سمت اروپا بود روز چهارشنبه در نزدیکی سواحل مصر غرق شد.

آگهی

یک کشتی که حامل نزدیک به ۶۰۰ مهاجر مصری و آفریقایی به سمت اروپا بود روز چهارشنبه در نزدیکی سواحل مصر غرق شد. بنا به اعلام ارتش مصر تاکنون پیکر ۴۳ نفر از آب گرفته شده و ۱۶۳ نفر نیز نجات یافته اند.

بیشتر مهاجران مصری اهل شهر بندری «رشید» بوده اند و این کشتی نیز در نزدیکی سواحل این شهر غرق شده است. بنا به اعلام ارتش این کشور جستجوها برای یافتن باقی سرنشینان این کشتی ادامه دارد.

در میان قربانیان ۱۰ زن، یک کودک و ۳۲ مرد دیده می شوند.

برادر یکی از مهاجرانی که سوار بر این قایق قصد داشته خود را به اروپا برساند، به ساحل آمده تا خبری از برادر خود به دست بیاورد. او به رویترز می گوید: «قایق های ماهیگیری ما در بندر که به دنبال این کشتی رفته بودند توانستند تعدادی از قربانیان را از دریا بگیرند. در میان مردگان و نجات یافتگان کودک هم بود. قاچاقچیان تماما برای پلیس اینجا شناخته شده اند و از آنها ماهانه پول می گیرد. پلیس حتی نام این قاچاقچیان را هم می داند.»

پلیس برخی از مهاجران نجات یافته را در یک بازداشتگاه جمع کرده و به گفتۀ نخست وزیر مصر تعدادی از آنها که نقشی در قاچاق این مهاجران و غرق شدن این کشتی دارند به زودی محاکمه خواهند شد.

در میان این مهاجران افرادی از کشورهای سودان، اریتره و سومالی نیز دیده می شوند و به گفتۀ پلیس این شهر، مقصد آنها ایتالیا بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدها مهاجر با دوچرخه‌های «نو» به مرز فنلاند در شرق اتحادیه اروپا رسیدند؛ روسیه به لهستان هشدار داد

وزیر خارجه ایتالیا: طرح رُم و لندن برای گسیل مهاجران به آلبانی و روآندا قابل مقایسه نیست

از همه جا رانده؛ ۲۵۰ پناهجوی روهینگیایی به مقصد نرسیده به دریا عودت شدند