Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

دهها مهاجر در آبهای مصر غرق شدند

دهها مهاجر در آبهای مصر غرق شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک کشتی که حامل نزدیک به ۶۰۰ مهاجر مصری و آفریقایی به سمت اروپا بود روز چهارشنبه در نزدیکی سواحل مصر غرق شد.

آگهی

یک کشتی که حامل نزدیک به ۶۰۰ مهاجر مصری و آفریقایی به سمت اروپا بود روز چهارشنبه در نزدیکی سواحل مصر غرق شد. بنا به اعلام ارتش مصر تاکنون پیکر ۴۳ نفر از آب گرفته شده و ۱۶۳ نفر نیز نجات یافته اند.

بیشتر مهاجران مصری اهل شهر بندری «رشید» بوده اند و این کشتی نیز در نزدیکی سواحل این شهر غرق شده است. بنا به اعلام ارتش این کشور جستجوها برای یافتن باقی سرنشینان این کشتی ادامه دارد.

در میان قربانیان ۱۰ زن، یک کودک و ۳۲ مرد دیده می شوند.

برادر یکی از مهاجرانی که سوار بر این قایق قصد داشته خود را به اروپا برساند، به ساحل آمده تا خبری از برادر خود به دست بیاورد. او به رویترز می گوید: «قایق های ماهیگیری ما در بندر که به دنبال این کشتی رفته بودند توانستند تعدادی از قربانیان را از دریا بگیرند. در میان مردگان و نجات یافتگان کودک هم بود. قاچاقچیان تماما برای پلیس اینجا شناخته شده اند و از آنها ماهانه پول می گیرد. پلیس حتی نام این قاچاقچیان را هم می داند.»

پلیس برخی از مهاجران نجات یافته را در یک بازداشتگاه جمع کرده و به گفتۀ نخست وزیر مصر تعدادی از آنها که نقشی در قاچاق این مهاجران و غرق شدن این کشتی دارند به زودی محاکمه خواهند شد.

در میان این مهاجران افرادی از کشورهای سودان، اریتره و سومالی نیز دیده می شوند و به گفتۀ پلیس این شهر، مقصد آنها ایتالیا بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبران اروپایی در قاهره؛ توافق‌نامه جامع ۸ میلیارد دلاری در بحبوحه نگرانی‌ها درباره مهاجرت امضا شد

اخراج پناهجویان غیرقانونی؛ بریتانیا بازداشت «مسافران رواندا» را آغاز کرد

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد