خشم فرانسه از پلیس بلژِیک به دلیل کمک به پناهجویان برای ورود به فرانسه

خشم فرانسه از پلیس بلژِیک به دلیل کمک به پناهجویان برای ورود به فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اقدام دو مامور پلیس بلژیک که به مهاجران غیرقانونی برای ورود به خاک فرانسه کمک کردند، خشم مقامهای فرانسوی را برانگیخته است.

آگهی

اقدام دو مامور پلیس بلژیک که به مهاجران غیرقانونی برای ورود به خاک فرانسه کمک کردند، خشم مقامهای فرانسوی را برانگیخته است. سه شنبه شب، دو مامور پلیس بلژیک چند پناهجو را که در این کشور بودند سوار بر خودروی پلیس کردند و آنها را در خاک فرانسه پیاده کردند.

این ماجرا زمانی آغاز شد که راننده یک کامیون در جاده، به پلیس بلژیک خبر داد که سر و صدایی از قسمت بار شنیده می شود که احتمالا مربوط به پناهجویانی است که بدون اجازه وارد این قسمت شده بودند.

ماموران پلیس این مهاجران را که به نظر می رسید قصد داشتند وارد بندر کاله در فرانسه شوند، سوار بر خودروی پلیس کردند و در مقصد مورد نظرشان پیاده کردند.

مسئولان اداره پلیس در شمال فرانسه، ماموران پلیس بلژیکی که این کار را انجام داده اند فراخوانده اند و پس از صحبت کردن با آنها درباره جزئیان این اتفاق، آنها را رها کردند.

برنار کازنو، وزیر کشور فرانسه در تماسی تلفنی با وزیر کشور بلژیک اعتراض خود را به این اقدام نشان داد.

فرانسه می گوید بر اساس معاهده های بین المللی، پناهجویان باید در اولین کشور اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی کنند.

بسیاری از پناهجویانی که وارد فرانسه می شوند، تلاش می کنند تا با سوار شدن بر کامیونهایی که از کانال مانش عبور می کنند خود را در نهایت به بریتانیا برسانند. بعضی از مهاجران هم در قسمت بار قطارهایی که راهی بریتانیا هستند مخفی می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها