امید آمریکا به برقراری آتش بس علیرغم حمله به کاروان انساندوستانه

امید آمریکا به برقراری آتش بس علیرغم حمله به کاروان انساندوستانه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر امور خارجه آمریکا با امید به برقراری مجدد آتش بس در سوریه با همتای روسی خود در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفتگو کرد اما سایر شرکت کنندگان جلسه امیدواری زیادی به نتیجه گیری…

آگهی

وزیر امور خارجه آمریکا با امید به برقراری مجدد آتش بس در سوریه با همتای روسی خود در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفتگو کرد اما سایر شرکت کنندگان جلسه امیدواری زیادی به نتیجه گیری ندارند. به ویژه آنکه روسیه مظنون به بمباران محموله کمک های بین المللی در شهر حلب است.

روسیه این موضوع را رد می کند و باانتشار فیلمی که توسط پهپاد های خود گرفته است نشان می دهد که جنگجویان مسلح به سلاح سنگین در کنار کاروان کمک رسانی حرکت می کرده اند.

آمریکا می گوید دو هواپیمای جنگی روسیه همزمان با حملات در آسمان دیده شده است اما مقامات روسی با استناد به فیلم منتشر شده می گویند حمله ای از آسمان صورت نگرفته و آتش سوزی کاروان می تواند بر اثر حملات زمینی باشد.

در اثر حمله هوایی دوشنبه شب به کاروان امداد رسانی در حلب، هجده کامیون و سی و یک محموله کمکی از میان رفت و شانزده نفر از امداد رسانان کشته شدند و انبار کمک های صلیب سرخ و بیمارستان آن نیز خسارت دیدند.

سازمان ملل متحد درحال بررسی جوانب مختلف این رخداد است. سخنگوی دفتر هماهنگی امور انساندوستانه سازمان ملل متحد گفت: «اگر مشخص شود که این حمله بیرحمانه عمدی بوده، یک جنایت جنگی به حساب می اید. ما خواستار تحقیقات فوری، بی غرض و مستقل در مورد این حادثه مرگبار هستیم. عاملان این حمله باید بدانند که روزی برای تعرض به حقوق بین المللی انسانی و نقض حقوق بشر حساب پس می دهند.»

یک روز پس از بمباران، هنوز کسی مسئولیت حمله را نپذیرفته و تا زمانی که آتش بسی برقرار نشود کاروان کمک رسانی متوقف و مردم جنگزده در محرومیت اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولاند: وضعیت سوریه «لکه ننگ» برای جامعه جهانی است

سازمان ملل عملیات کمک رسانی به حلب را متوقف کرد

اسرائیل: قطعنامه سازمان ملل به حماس جرأت داد تا آخرین پیشنهاد آتش‌بس را رد کند