مالیات مربوط به فرودگاهها خطری جدی برای صنعت گردشگری یونان

مالیات مربوط به فرودگاهها خطری جدی برای صنعت گردشگری یونان
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تعیین مالیات زیاد بر عملکرد شرکتهای هواپیمایی در یونان کمپانی هایی چون رایان ایر را برآن داشته تا از حجم فعالیتهای خود در این کشور بکاهد.

تعیین مالیات زیاد بر عملکرد شرکتهای هواپیمایی در یونان کمپانی هایی چون رایان ایر را برآن داشته تا از حجم فعالیتهای خود در این کشور بکاهد. رایان ایر اعلام کرده فرودگاه آتن برای هر مسافر از این کمپانی ۴۰ یورو مالیات طلب می کند.

آگهی

دیوید اوبرایان، رییس امور بازرگانی رایان ایر می گوید: «مشکل اصلی مالیاتهای مربوط به فرودگاهها در یونان است. بیش از بیست مرتبه به وزیران مختلف در این کشور نامه نوشته ایم، آنها حق دارند که با ما موافق نباشند اما هیچ پاسخی از جانب آنها دریافت نکردیم. بنابراین تصمیم گرفتیم دیگر وقت خود را تلف نکنیم.»

کاهش فعالیت شرکتهای هواپیمایی می تواند تهدیدی برای صنعت گردشگری یونان باشد. حجم عمده اشتغال زایی در این کشور مربوط به فعالیت بخش گردشگری است.

اما ایتالیا کشوری است که در سیاستهای مالیاتی مربوط به خطوط هوایی و فرودگاهها تجدیدنظر کرده است. این امر موجب شده شرکت رایان ایر یک برنامه سرمایه گذاری در این کشور تدوین کند که براساس آن ۲ هزار ۲۵۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهرهای بدهکار چین لنگ پول نقد؛ چطور دولت‌های محلی با وضع جریمه‌های سنگین کسب درآمد می‌کنند؟

نظرسنجی توییتری ایلان ماسک برای فروش ۱۰ درصد سهام تسلا؛ موافقان پیشتازند

تعیین حداقل نرخ جهانی مالیات بر شرکت‌ها؛ استقبال آلمان و فرانسه از پیشنهاد آمریکا