Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

آتش سوزی در اردوگاه موریا همزمان با اجلاس سازمان ملل با موضوع پناهجویان

آتش سوزی در اردوگاه موریا همزمان با اجلاس سازمان ملل با موضوع پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با آغاز اجلاس سازمان ملل با موضوع پناهجویان و جابجا شدگان در نیویورک، اردوگاه پناهجویان موریا در جزیرۀ لسبوس روز دوشنبه دچار آتش سوزی شد.

آگهی

همزمان با آغاز اجلاس سازمان ملل با موضوع پناهجویان و جابجا شدگان در نیویورک، اردوگاه پناهجویان موریا در جزیرۀ لسبوس روز دوشنبه دچار آتش سوزی شد. پلیس می گوید این آتش سوزی عمدی بوده و پس از گسترش آن، بین سه تا چهار هزار پناهجو از این اردوگاه تخلیه شده اند.

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، هنگام سخنرانی خود به این آتش سوزی اشاره کرد و گفت:«امروز در یونان، انسانیت، عطوفت با پناهجویان و مدیریت این بحران مورد چالش قرار گرفته است. اگر ما به عنوان جامعۀ بین المللی در حمایت از آنها شکست بخوریم، نه تنها عواقب اجتماعی بلکه تبعات سیاسی این شکست آنهم نه تنها در یونان، بلکه در تمام دنیا احساس خواهد شد.»

کشورهای شرکت کننده در این اجلاس، روز دوشنبه بیانیه ای را در حمایت از پناهجویان و استقبال از کسانیکه از جنگ می گریزند، صادر کردند. در این بیانیه تاکید شده است سازمان ملل تا سال ۲۰۱۸ باید به یک توافق بین المللی با اعضای این نهاد دست یابد اما سازمان های غیردولتی فعال در این زمینه می گویند این بیانیه ها با واقعیت بسیار فاصله دارند.

این اردوگاه که از سوی سازمان ملل متحد در این جزیره احداث شده است به عنوان یکی از مراکز مهم ثبت نام پناهجویان مورد استفاده قرار می گرفت.

پلیس می گوید دوشنبه شب و پس از خاموش کردن این آتش سوزی، تعدادی از پناهجویان مجددا به این اردوگاه بازگشته اند. اردوگاه موریا ظرفیت ۳۵۰۰ نفر را دارد اما در حال حاضر نزدیک به ۷۰۰۰ نفر در این اردوگاه بسر می برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روایت تکان‌دهنده مهاجران از فاجعه غرق شدن لنج؛ «تلاش نافرجام گارد ساحلی یونان حادثه را رقم زد»

انتخابات یونان؛ مردم برای دومین بار در دوماه گذشته پای صندوق‌های رای رفتند

واژگونی مرگبار قایق مهاجران؛ فرانتکس می‌گوید یونان پیشنهادهای کمک را نادیده گرفته است