حزب روسیه متحد: با همه احزاب در دوما کار می کنیم

حزب روسیه متحد: با همه احزاب در دوما کار می کنیم
نگارش از Euronews

حزب روسیه متحد به رهبری دیمیتری مدودف، نخست وزیر این کشور در انتخابات مجلس نمایندگان، دوما پیشتاز است.

حزب روسیه متحد به رهبری دیمیتری مدودف، نخست وزیر این کشور در انتخابات مجلس نمایندگان، دوما پیشتاز است. این حزب قصد دارد احزاب دیگر را در دوما همراه خود سازد.

سرگئی نوروف، مسوول شورای عمومی حزب روسیه متحد به یورونیوز می گوید: «ما امروز می بینیم که چگونه نیروهای میهن پرست متحد شده و رای می دهند. می بینیم که برنامه ها و پیشنهاداتی که ما درباره اش با مردم بحث کرده ایم مورد حمایت قرار گرفته و ما به همین دلیل قدردان آنان هستیم.»

ناظران از این پیروزی انتخاباتی به عنوان هموار شدن مسیر برای چهارمین دوره ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین یاد می کنند. وی ۱۶ سال پیش و پس از آنکه برای اولین بار به مقام ریاست جمهوری رسید، حزب روسیه متحد را تاسیس کرد.

مسوول شورای عمومی این حزب درباره آینده دوما می گوید: «ما شاهد پارلمانی تازه خواهیم بود. ما فراکسیون هایی تازه خواهیم داشت و روسیه متحد بدون شک با همه احزاب حاضر در دوما کار خواهد کرد. ما قطعا با اعضای جدای پارلمان، آنها که حمایت احزاب را ندارند کار می کنیم.»

وی در ادامه تاکید می کند: «همه اعضای پارلمان یک وضعیت دارند و ما به طور مساوی با همه کار می کنیم. بر سر مشکلات و ابتکاراتی که در انتخابات مورد توجه مردم قرار گرفته، بحث و مبارزه می شود و ابتکارات به اجرا گذاشته خواهد شد. ما با همه کار می کنیم.»

برگزارکنندگان انتخابات تازه روسیه میزان مشارکت در آن را حدود ۴۸ درصد اعلام کرده که نسبت به مشارکت ۶۰ درصدی در انتخابات مشابه پیشین کاهشی قابل توجه داشته است.

مطالب مرتبط