تنش میان مسکو و واشنگتن بر سر آتش بس در سوریه

تنش میان مسکو و واشنگتن بر سر آتش بس در سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شورای امنیت سازمان ملل متحد برای رسیدگی به موضوع آتش بس در سوریه جلسه ای اضطراری تشکیل می دهد.

آگهی

شورای امنیت سازمان ملل متحد برای رسیدگی به موضوع آتش بس در سوریه جلسه ای اضطراری تشکیل می دهد. این جلسه به درخواست مسکو تشکیل می شود.

ائتلاف مبارزه با داعش به رهبری آمریکا در پنجمین روز آتش بس در سوریه نزدیک به ۶۰ سرباز دولتی را در دیرو الزور شرق کشور کشت. این در حالی است که این نیروها علیه داعش می جنگیدند.

روسیه با ابراز نگرانی از آنچه روی داده خواستار توضیحات شفاف در این زمینه شده است. ویتالی چورکین، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد در این باره گفت: «اگر اظهارات سفیر آمریکا حاکی از واکنش احتمالی آنهاست ما دچار مشکل جدی هستیم. اما امیدوارم که ایالات متحده آمریکا راهی بیابد برای متقاعد کردن ما و دیگران نسبت به این که آنها در قبال ثبات سیاسی در سوریه و همینطور نبرد با تروریسم جدی هستند.»

سامانتا پاور، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد هم با انتقاد از روسیه این کشور را به بی تفاوتی نسبت به حملات ارتش سوریه به غیرنظامیان متهم کرد و گفت: «رژیم اسد آگاهانه و با روالی وحشتناک اهدف غیرنظامی را بمباران می کند. این درحالی است که روسیه تاکنون نه حیرت خود را این قساوت ها نشان داده، نه خواستار رسیدگی و تحقیقات در این باره شده و نه خواستار جلسه اضطراری شورای امنیت شده است.»

در همین حال گفته می شود نیروهای دولتی سوریه مواضع مخالفان مسلح را در حمص بمباران کردند. گرچه میان طرفین متخاصم درگیری های پراکنده گزارش شده اما آتش بس شکننده همچنان به قوت خود باقی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابراز خوش بینی روسیه به تداوم آتش بس شکننده در سوریه

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید