اخطاری ساختگی مبنی بر گروگانگیری و تیراندازی دلهره و هراس را به پایتخت فرانسه بازگرداند

اخطاری ساختگی مبنی بر گروگانگیری و تیراندازی دلهره و هراس را به پایتخت فرانسه بازگرداند
نگارش از Euronews

در پی اخطاری ساختگی عصر شنبه پلیس پاریس خیابان های محله شتله در قلب پایتخت را بست.

در پی اخطاری ساختگی عصر شنبه پلیس پاریس خیابان های محله شتله در قلب پایتخت را بست. ظاهرا چند نفر در تماس با پلیس ادعا کرده بودند که در کلیسای سن لو در خیابان سن دنی گروگانگیری و تیراندازی رخ داده است.

پس از چند دقیقه نیروهای امنیتی در محل حاضر شدند اما هیچ خبری از تیراندازی و گروگانگیری نبود. گرچه پلیس اعلام کرد که خطری در بین نیست اما هراس و دلهره محله را فراگرفته است.

صبا نویرا، پیش خدمت رستورانی در حوالی این کلیسا می گوید: « لحظات وحشتناکی بود. مشتریان در رستوران از ما می خواستند تا در زیرزمین و انباری پنهانشان کنیم. ما هم آنها را در انباری جا دادیم.» پاسکال باروخ، مالک یک لباس فروشی هم افزود: «به مردم قطعا ضربه روحی و روانی وارد آمده. من هم مثل بقیه چنین تجربه ای دارم. با دوستان تمام روز را در این باره حرف می زنیم. این موضوع بحث داغ امروز بود.»

پس از دریافت این اخطار، پلیس از طریق نرم افزار ویژه گوش های هوشمند ضمن مطلع کردن شهروندان از آنها خواست تا از محل مذکور فاصله بگیرند.

به گفته مقام های امنیتی فرانسه تحقیقات درباره این اخطار ساختگی در جریان است. جزئیات بیشتری درباره این حادثه منتشر نشده است.

سطح تهدیدهای تروریستی در فرانسه آنطور که مانوئل والس، نخست وزیر اعلام کرده همچنان در بالاترین حد است.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

حملات پاریس