مصر دومین ناو کلاس میسترال فرانسه را تحویل گرفت

مصر دومین ناو کلاس میسترال فرانسه را تحویل گرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز جمعه، مصر دومین ناو آبی-خاکی فرانسوی کلاس میسترال را تحویل گرفت.

آگهی

روز جمعه، مصر دومین ناو آبی-خاکی فرانسوی کلاس میسترال را تحویل گرفت. این ناو نظامی هلیکوپتربر قسمتی از قرارداد یک میلیارد دلاری این کشور با فرانسه در سال گذشته بوده است.

این کشتی که انور سادات نامگذاری شده، طی مراسمی در ساحل اقیانوس آرام در سنت نزر فرانسه تحویل نیروی دریایی مصر داده شد. این دومین ناو فرانسوی است که طی توافق میان فرانسه و مصر به این کشور تحویل داده می شود.

این دو ناو در اصل برای فروختن به روسیه ساخته شده بودند.اما در پی الحاق کریمه به روسیه و درگیریهای اوکراین، در اثر فشارهای بین المللی این قرارداد از سوی فرانسه لغو شد.

قرار است که مستشاران نیروی دریایی فرانسه سیستم های اطلاعات این ناو را از الفبای سیریلیک (روسی) به زبان عربی و انگلیسی تغییر می دهند و آموزش های لازم را در اختیار ملوانان و خدمه قرار دهند.

پس از شورش های دو سال پیش در استان سینای شمالی و به دلیل جنگ های داخلی در کشورهای همسایه همچون لیبی، قاهره در تلاش است که با تقویت تسلیحات نظامی، خود را برای هرگونه رویداد داخلی و خارجی آماده کند.

فرمانده ستاد نیروی دریایی فرانسه با اشاره به فروش این دو ناو به مصر اظهار امیدواری کرده که این اتفاق باعث نزدیک تر کردن روابط با متحد کلیدی آنها در منطقه شود. ناوهای کلاس میسترال به عنوان «چاقوی سوئیسی ارتش» خوانده می شوند. حمل و صفحه فرود هلیکوپتر مخصوص کماندوهای نیروی دریایی، ظرفیت بیش از ۴۰۰ تفنگ دار به همراه تجهیزاتشان برای طولانی مدت و ۹۰۰ تفنگ دار برای کوتاه مدت از جمله امکانات این ناوها است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟

آثار هنرمندان گمنام و سرشناس ایرانی در نمایشگاه «بنیاد فرح پهلوی» در پاریس