در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

آگهی

حلقه گم شده به دست صاحبانش رسید

آگوستین و همسرش جوآنی پنج ماه پس از ازدواج در سال ۱۹۷۹ میلادی زمانی که برای تعطیلات به اسپانیا رفته بودند، حلقه ازدواجشان را در زمان شنا در دریا گم کردند. این زوج فکر می کردند که حلقه خود را برای همیشه از دست داده اند تا اینکه ماه اوت گذشته جسیکا که در همان منطقه برای غواصی رفته بود، این حلقه را یافت. او با انتشار تصویر آن در صفحه فیس بوکش نوشت که این حلقه ازدواج را که روی آن روز ازدواج (۱۷-۹-۱۹۷۹) ثبت شده یافته است و از دوستانش خواست تا این تصویر را باز انتشار دهند. این تصویر بیش از ۸۰ هزار بار انتشار یافت و به این تریتب آگوستین و همسرش توانستند پس از ۳۷ سال حلقه گم شده خود را دوباره پیدا کنند.


بازداشت رئیس سازمان مبارزه با فساد روسیه به اتهام دریافت رشوه

رئیس سازمان مبارزه با فساد روسیه با ۱۲۰ میلیون دلار پول نقد بازداشت شد.
دیمیتری زاخارچنکو، سرپرست آژانس ضد فساد در وزارت کشور روسیه به اتهام دریافت رشوه های سنگین بازداشت شد. گفته می شود او علاوه بر وجه نقد، میلیون ها دلار نیز در حساب بانکی خود در سوئیس دارد.

.

بازگشایی توالت های طلای موزه گوگنهایم به روی عموم

توالت های طلای موزه گوگنهایم در نیویورک به روی عموم باز شد. طراح این توالت ها موریزینو لاواتوری، هنرمند ایتالیایی در ساخت آن از طلای ۱۸ عیار استفاده کرده است. او نام این اثرش را «آمریکا» گذاشته و نابرابری اقتصادی را الهام بخش این اثر خود عنوان کرده است.
هدف این نمایشگاه این است که یک کالای لوکس را که به ظاهر برای درصد کمی از مردم قابل دسترس است، در اختیار عموم قرار دهد.


ممنوعیت دسترسی به دو سایت پورن بزرگسالان در روسیه

دادگاهی در روسیه دسترسی به دو سایت پرطرفدار پورنوی بزرگسالان را مسدود کرد. این اقدام خشم بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی این کشور را در پی داشته است.

اقامت شبانه در خانه اپرای سیدنی

خانه اپرای سیدنی در نظر دارد در صورتی که طرح ارایه شده از سوی مسئولان آن پذیرفته شود، میهمان هایی را در طول سال برای اقامت محدود بپذیرد.
براساس این برنامه ۵ میهمان می توانند تا دو شب و برای مدت ۵ بار در سال در این اپرا بمانند.
خانه اپرای سیدنی همچنین خواستار امتیازی شده تا بتواند ۱۰۰ میهمان را نیز برای مدت دو شب و یکبار در سال بپذیرد.


متروی لندن در محاصره تصویر گربه ها </h3

تصاویر گربه ها در متروی لندن استقبال مسافران را در پی داشت. تصاویری از ۶۸ گربه بر روی تبلیغات در ایستگاه های مترو شامل ارسال غذای سفارشی، کاهش وزن و یا سایت های دوست یابی به چشم می خورد.

دلیل این اقدام و آمیختن تصاویر گربه ها با کارهای مربوط به انسانها با این هدف و شعار صورت گرفته است که: «از خلاقیت هایت در جهت درست استفاده کن»

جیمز تونر، طراح این تصاویر و فردی که این کمپین را راه اندازی کرده، می گوید: «در خلق این تصاویر تلاش کردم تا جهان را جایی تصویر کنم که احساس خوبی برای ما ایجاد می کند.»

این کمپین همچنین موفق به جمع آوری ۲۰ هزار پوند برای کمک به خانه نگهداری از سگ ها و گربه های بی خانمان شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مارک میلی: کمک تسلیحاتی کره شمالی به روسیه تغییر زیادی در جنگ اوکراین ایجاد نمی‌کند

گنج‌یاب آماتور نروژی گنجینه طلای قرن ششم را یافت

اعطای درجه «سرلشکر» ارتش نروژ به یک پنگوئن در باغ وحش ادینبورگ