Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

انتقال کمک های بشردوستانه به شرق حلب با مشکل روبرو است

انتقال کمک های بشردوستانه به شرق حلب با مشکل روبرو است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که رساندن محموله کمک های بشردوستانه به ۲۵۰ هزار نفر از ساکنان شرق حلب با مشکل روبرو است، آمریکا و روسیه از تمدید ۴۸ ساعته آتش بس در سوریه خبر داده اند.

آگهی

در حالی که رساندن محموله کمک های بشردوستانه به ۲۵۰ هزار نفر از ساکنان شرق حلب با مشکل روبرو است، آمریکا و روسیه از تمدید ۴۸ ساعته آتش بس در سوریه خبر داده اند.

شاهراه کلیدی کاستلو کماکان ناآرام است. قرار بود این مسیر از تیررس نظامیان دولتی و شورشیان مسلح خارج شده تا راه برای ورود کاروان های امداد رسان به شرق حلب باز شود؛ اتفاقی که تا کنون نیافتاده است.

ارسال کمک های بشردوستانه یکی از مفاد توافق آمریکا و روسیه برای آتش بس در سوریه بود. تخمین زده می شود صدها هزار نفر در حدود ۲۰ شهر (از جمله شرق حلب) تحت محاصره به سر می برند و به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.

در همین حال روسیه از انجام تدارکات لازم برای عقب نشینی نیروهای دولتی و مخالفان رژیم سوریه از اطراف مسیر کاستلو خبر داده است.

یکی از ساکنان تحت محاصره شهر حلب پیش از آغاز آتش بس در مورد وضعیت شهر می گوید: «به یک مسیر امن برای انتقال مجروحان احتیاج داریم زیرا بمباران ها بسیار شدید هستند. همه زخمی هایی که دستشان شکسته است و یا پایشان قطع شده است به درمان دسترسی ندارند.»

این در حالی است که در مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی در غرب شهر حلب شرایط زندگی به کلی متفاوت است. ساکنان این منطقه همزمان با آغاز آتش بس در روز دوشنبه عید قربان را جشن گرفتند.

یکی از ساکنان غرب حلب می گوید: «خدا را شکر شرایط خیلی خوب است. می توانیم کار کنیم و عید امسال خیلی بهتر از سال گذشته بود. اوضاع آرام است و با آتش بس خیلی بهتر خواهد شد.»

از سوی دیگر روز چهارشنبه دو کامیون حامل مواد غذایی و اسباب بازی از ترکیه به شهر جرابلس رفتند. خبرگزاری آناتولی ترکیه از پخش گوشت حیوانات ذبح شده در عید قربان بین ۴۵۰۰ خانواده در شهر جرابلس توسط هلال احمر ترکیه خبر داد.

شهر جرابلس که به مدت دو سال تحت کنترل گروه داعش قرار داشت اواخر ماه اوت به کمک ارتش ترکیه توسط گروهی از مخالفان دولت سوریه آزاد شد.

بنا به تخمین سازمان ملل متحد بیش از نیم میلیون نفر در سوریه تحت محاصره هستند و به کمک های بشردوستانه احتیاج دارند. شمار آوارگان جنگ سوریه بیش از ۱۱ میلیون نفر عنوان می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمکهای سازمان ملل در انتظار تحویل به جنگزدگان سوریه

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق