گاوبازی در اسپانیا؛ طرفداران حقوق حیوانات جلوی کشتن گاو را گرفتند

گاوبازی در اسپانیا؛ طرفداران حقوق حیوانات جلوی کشتن گاو را گرفتند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برای نخستین بار در تاریخ گاو بازی در اسپانیا فعالان مدافع حقوق حیوانات موفق شدند از کشتن گاو نر مراسم گاو بازی در توردسیاس اسپانیا جلوگیری کنند.

آگهی

برای نخستین بار در تاریخ گاو بازی در اسپانیا فعالان مدافع حقوق حیوانات موفق شدند از کشتن گاو نر مراسم گاو بازی در توردسیاس اسپانیا جلوگیری کنند. نخستین پیروزی برای کسانی که خواهان ممنوعیت گاوبازی در تمام اسپانیا هستند.

یک نظرسنجی در اوایل سال جاری میلادی نشان می دهد که ۵۸ درصد بزرگسالان اسپانیایی با گاوبازی مخالفند و تنها ۱۹ درصد با آن موافقت کرده اند. موافقان و مخالفان دیدگاههای مختلفی درباره گاوبازی دارند. یکی از حامیان جشنواره گاو بازی می گوید: «سال گذشته پنجاه هزار نفر برای تماشای این جشنواره به اینجا آمدند و به همین دلیل مردم این جشنواره را دوست دارند.»

یک طرفدار حقوق حیوانات نیز می گوید: «هر کسی با دست کم اندکی هوش جرات نمی کند یک گاو نر را به این شیوه بکشد اما این مردم از این کار لذت می برند. می خواهید در این باره چه بگویم. آنها انسان نیستند، وحشی اند.»

سنت قدیمی گاوبازی در اسپانیا با دویدن گاو در میان مردم آغاز می شود و در سالهای گذشته در پایان مراسم این گاو با نیزه کشته می شد. فعالان حقوق حیوانات توانستند مانع کشته شدن گاو در پایان این جشنواره شوند.

گاو بازی در سال ۲۰۱۱ در منطقه کاتالونیا اسپانیا ممنوع شد و فعالان مدافع حقوق حیوانات تلاش می کنند که گاو بازی در سراسر اسپانیا ممنوع شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاخ گاوهای خشمگین پنج تن را در اسپانیا زخمی کرد

کمک یک اسپانیایی به مهاجرانی که با تهدید اسلحه مجبور به ترک قایق در میان امواج دریا شده بودند

دادستانی اسپانیا برای دنی آلوز به دلیل «تجاوز جنسی» درخواست ۹ سال زندان کرد