نامزد کمیسر امنیت اروپا در مقابل پارلمان اروپا حاضر شد

نامزد کمیسر امنیت اروپا در مقابل پارلمان اروپا حاضر شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سر جولیان کینگ، نمایندۀ بریتانیا در اتحادیۀ اروپا روز دوشنبه در مقابل پارلمان اروپا در لوکزامبورگ حاضر شد و به تشریح برنامه های خود پرداخت.

سر جولیان کینگ، نمایندۀ بریتانیا در اتحادیۀ اروپا روز دوشنبه در مقابل پارلمان اروپا در لوکزامبورگ حاضر شد و به تشریح برنامه های خود پرداخت. وی از ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا بعنوان کمیسر امنیت این اتحادیه منصوب شده است و پارلمان اروپا روز پنجشنبه رای خود را در این باره صادر خواهد کرد.

آگهی

جولیان کینگ که سفیر بریتانیا در فرانسه نیز هست در مقابل پارلمان اروپا گفت: «برای آنکه هیچ تردیدی باقی نماند بار دیگر تاکید می کنم که برای وظایفی که به من سپرده می شود از تمام توانم در جهت منافع عمومی اروپایی ها استفاده خواهم کرد.»

کمیسر امنیت اروپا سمتی است که پس از حملات تروریستی صورت گرفته در بروکسل تشکیل شده و هدف از آن هماهنگی میان کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا برای همکاری در اروپاست.

سوفی اینت ولد، نمایندۀ هلند در پارلمان اروپا با ابراز مخالفت با این انتخاب می گوید: «بریتانیا در این حوزه از آزادی خروج برخوردار است و به این موضوع باید مسالۀ برکسیت رو هم اضافه کنیم. بریتانیا رهبری اتحادیۀ اروپا را رد کرده و پیش از رای دادن کمی هم باید از منظر سیاسی به موضوع نگاه کنیم. آقای یونکر باید در مورد بودجۀ تخصیصی به برنامه های اعلام شده شفافیت نشان بدهد.»

خبرنگار یورونیوز از محل پارلمان اروپا در لوکزامبورگ می گوید: «پاسخ دادن به پرسش های پارلمان تمام شده و حالا باید تا روز پنجشنبه صبر کرد و دید آیا پارلمان اروپا از نامزد بریتانیایی حمایت خواهد کرد؟»

جولیان کینگ در پاسخ به سوال نمایندگان پارلمان اروپا در مورد تناقض میان برکسیت و سمتی که در اختیار خواهد گرفت تاکید کرده است روزی که بریتانیا از این اتحادیه خارج شود ماموریت وی نیز تمام خواهد شد. جولیان کینگ آخرین کمیسر بریتانیایی پیش از خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار بورل و امیرعبداللهیان؛ سه پیام اصلی اتحادیه اروپا به ایران منتقل شد

مجمع عمومی سازمان ملل زیر سایه بحران‌های فزاینده؛ چرا سران اغلب قدرت‌های جهانی امسال غایبند؟

تحریم غلات اوکراین؛ کی‌یف علیه سه کشور اتحادیه اروپا شکایت کرد