Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

عملیات ناکام آمریکا برای نجات دو گروگان در افغانستان

عملیات ناکام آمریکا برای نجات دو گروگان در افغانستان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور در ماه اوت عملیاتی را برای رهایی دو گرگان استرالیایی و آمریکایی در افغانستان اجرا کرده اند اما این عملیات ناکام مانده است.

پیتر کوک، سخنگوی پنتاگون گفته است که باراک اوباما، رئیس‌جمهوری ایالات متحده شخصا اجازه اجرای ماموریت را برای آزادی این دو نفر – که در ماه اوت در کابل ربوده شده بودند- صادر کرد.

گروگان‌ها – که هر دو استاد دانشگاه آمریکایی افغانستان هستند- شامگاه هفتم اوت/۱۷ اسد هنگامی که از دانشگاه به خانه باز می‌گشتند در جاده دارالامان کابل ربوده شدند. صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان پیشتر به خبرگزاری فرانسه گفته بود که آدم‌ربایان مسلح، لباس نیروهای نظامی این کشور را به تن داشتند.

Navy SEALs tried to rescue American & Australian hostages in #Afghanistan last month, missed the 2 men by hours https://t.co/7ewqTeY1Rm

— Lucy Kafanov (@LucyKafanov) September 8, 2016

وزارت دفاع آمریکا می‌گوید با وجود ناکامی در رهاسازی گروگان‌ها در جریان عملیات، چند تن از نیروهای دشمن کشته شدند اما به نظامیان آمریکایی و غیرنظامیان آسیبی وارد نشد. برخی رسانه‌های آمریکایی از کشته شدن ۷ «نیروی دشمن» در جریان حمله نیروهای ویژه آمریکا برای آزادسازی گروگان خبر داده اند.

دانشگاه آمریکایی افغانستان بع عنوان تنها دانشگاه غیرانتفاعی، بی‌طرف و مختلط این کشور کار خود را در سال ۲۰۰۶ در کابل آغاز کرد. حدود هفتاد نیروی نظامی وظیفه تامین امنیت ساختمان این مرکز آموزشی-پژوهشی را برعهده دارند. طالبان روز بیست و پنجم ماه اوت/ ۴ سنبله به این دانشگاه حمله کرد و باعث مرگ ۱۶ نفر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند

هشتادمین سالگرد «روز دی»؛ بازسازی عملیات تاریخی پیاده‌سازی نیروهای متفقین در ساحل نرماندی

تکمیل اسکله شناور غزه؛ ارتش آمریکا: کمک‌های بشردوستانه در راه است