ترامپ و کلینتون در زمینه امنیتی به همدیگر تاختند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترامپ و کلینتون در زمینه امنیتی به همدیگر تاختند

دو ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا دو نامزد رقیب کارزار خود را بر موضوع امنیتی متمرکز کرده و همچنان به یکدیگر می تازند.

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه با انتقاد از هیلاری کلینتون گفت چنانچه رقیب دموکراتش رئیس جمهور آمریکا شود اسباب تمسخر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه خواهد شد. او افزود: «هر تصمیمی که او گرفته شکست خورده. روسیه داعش را بیشتر از ما دوست ندارد. بهتر نیست ما و روسیه در کنار یکدیگر علیه داعش بجنگیم؟ به جای این او مخالفت کند. او سعی دارد سخنان درشتی به زبان براند و بعد صحنه را ترک کند. او را در هواپیما دیدم. درباره روسیه خشن حرف می زد، بعد رویش را برگرداند و رفت نشست.»

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات نیز با اشاره به نحوه برخورد ترامپ با کهنه سربازان آمریکایی به انتقاد از رقیب جمهوریخواهش پرداخت و گفت: «سراسر کارزار انتخاباتی او مملو از توهین به تمام آنهایی است که برای دفاع از مهمترین ارزشهای آمریکایی لباس رزم پوشیده اند. کسی که تا این اندازه در مورد کهنه سربازان ما اشتباه می کند چطور می تواند سکان هدایت کشور را در اختیار گیرد. در ارتباط با مبارزه با داعش هم او کلا نقشه دنیا را عوض کرده و درک آنچه او می گوید غیرممکن است.»

در حالی که مبارزات انتخاباتی دو نامزد رقیب سخت در جریان است آخرین نظرسنجی که روز سه شنبه منتشر شده حاکی از آن است که ۴۵ درصد رای دهندگان به آقای ترامپ و ۴۳ درصد آنها به خانم کلینتون رای می دهند. در مورد رای دهندگانی که برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده اند نتیجه متفاوت است و خانم کلینتون با سه درصد اختلاف از رقیبش پیش افتاده است.