سایه تنش میان روسای جمهوری آمریکا و فیلیپین بر اجلاس آسه آن در لائوس

سایه تنش میان روسای جمهوری آمریکا و فیلیپین بر اجلاس آسه آن در لائوس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا درصدد جبران خسارت های وارده به لائوس در جریان جنگ ویتنام است.

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا درصدد جبران خسارت های وارده به لائوس در جریان جنگ ویتنام است. او که برای شرکت در نشست اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) به لائوس سفر کرده در نطقی با اشاره به زخم های ناشی از بمب های منفجر نشده در طول ۹ سال جنگ از کمک ۹۰ میلیون دلاری کشورش به لائوس ( به منظور بررسی و خنثی سازی این بمب ها) خبر داد.

باراک اوباما در این ارتباط گفت: «من می دانم بقایای جنگ همچنان تهدیدی است برای زندگی آدمها در لائوس. بسیاری از بمب های ریخته شده عمل نکرده اند. طی این سال ها هزاران لائوسی از جمله کشاورزان بر سر زمینشان و بچه ها هنگام بازی کشته یا زخمی شده اند و باقی عمرشان را بدون دست و پا سر کرده اند.»

اجلاس آسه آن تحت الشعاع تنش میان روسای جمهوری آمریکا و فیلیپین قرار داشت. این دو قرار بود در جریان این نشست با یکدیگر دیدار و گفتگو داشته باشند. اما اظهارات توهین آمیز دوترته خطاب به اوباما موجب لغو این دیدار از سوی رئیس جمهوری آمریکا شد. اظهار تاسف و پشیمانی دوترته از رسانه ای شدن اظهاراتش هم نتوانست دو طرف را دور یک میز جمع کند.

در اجلاس آسه آن علاوه بر ده کشور عضو، رهبران چین، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، هند، روسیه و ایالات متحده آمریکا نیز حضور دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معترضان به جنگ غزه مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی با حضور بایدن، اوباما و کلینتون را مختل کردند

اسرائیل: قطعنامه سازمان ملل به حماس جرأت داد تا آخرین پیشنهاد آتش‌بس را رد کند

نتانیاهو: توافق احتمالی آتش‌بس فقط حمله نظامی به رفح را به تعویق می‌اندازد