Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یک هزار پناهجوی سرگردان در پاریس، در دو اردوگاه اسکان داده می شوند

یک هزار پناهجوی سرگردان در پاریس، در دو اردوگاه اسکان داده می شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شهرداری پاریس یک هزار پناهجوی بی پناه و سرگردان در خیابان های پایتخت فرانسه را در دو اردوگاه اسکان می دهد.

آگهی

شهرداری پاریس یک هزار پناهجوی بی پناه و سرگردان در خیابان های پایتخت فرانسه را در دو اردوگاه اسکان می دهد. این اقدام در حالی صورت می گیرد که دولت فرانسه در پی تخریب اردوگاه موسوم به «جنگل» در کاله از چندی پیش تحت فشار است.

به گفته آن هیدالگو، شهردار پاریس برای این منظور اردوگاهی برای مردان و اردوگاه دیگری برای زنان آسیب پذیر و کودکان ساخت می شود. یکی از آنها ماه آینده آماده بهره برداری خواهد بود. خانم هیدالگو در جریان یک نشست خبری گفت: «این اردوگاه نخستین نمونه در نوع خود در اروپاست. ما در قلب پاریس، شهری با ساختاری متراکم هستیم. ما روشن و البته بدور از ساده لوحی عمل می کنیم. ما به جنبه های انسانی توجه داریم و این وظیفه ماست. این اردوگاه به یک مرکز بهداشتی مجهز است و چند پرستار و یک روانشانس در آن فعالیت خواهند داشت.»

خیابانهای پایتخت برای این آوارگان درمانده و خسته پناهی نیست و آنها با وضعیت اسفناکی و در انتظار سرنوشتشان روزها را شب می کنند. یکی از آنها می گوید: «وقتی من از ایتالیا به اینجا می آمدم تصور می کردم اردوگاهی باشد دارای امکاناتی برای خواب و بتوان دست کم آب آشامیدنی توالت و زندگی تمیزی داشت. اما هیچ خبری از اینها نیست و ما در خیابان ها همه کارمان را انجام می دهیم.»

فرانسه کمتر از همسایگانش، آلمان و ایتالیا میزبان پناهجویان مناطق بحران زده بوده است.

در همین حال مقام های ایتالیا از انهدام یک شبکه قاچاق انسان خبر دادند که دست کم ۲۰۰ پناهجو را از مجارستان روانه دیگر کشورهای اروپایی کرده بود. در همین ارتباط در مجموع ۱۶ نفر بازداشت شده و پنج نفر دیگر تحت تعقیب اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«بازی قدرت» در جناح راست فرانسه با اخراج ۲ مهره مهم؛ در آستانه انتخابات چه کسی نفع می‌برد؟

خطرهای نهفته در انحلال مجلس فرانسه؛ ماکرون: میانه‌روها علیه راست افراطی متحد شوند

آیا در فرانسه تعداد تماشاگران تئاتر بیشتر از فوتبال است؟