چند بانک‌ خصوصی ایرانی در آلمان شعبه افتتاح می‌کنند

چند بانک‌ خصوصی ایرانی در آلمان شعبه افتتاح می‌کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مقام‌های اقتصادی ایران و آلمان اعلام کردند که برای کمک به گسترش روابط تجاری دو طرف، چند بانک خصوصی ایرانی در شهر مونیخ شعبه تاسیس می‌کنند.

السی ایگنر، وزیر اقتصاد ایالت باواریا – که هفته گذشته به تهران سفر کرده- در مصاحبه‌ای با روزنامه محلی مونشنر مرکور (Münchner Merkur) اعلام کرده است که بانک‌های خاورمیانه، پارسیان و سینا مجوز افتتاح شعبه در خارج از کشور را از بانک مرکزی ایران دریافت کرده اند. به گزارش خبرگزاری رویترز، خانم ایگنر، عضو حزب اتحاد سوسیال-دموکرات در دو سال گذشته، دو مرتبه به ایران سفر کرده است.

وزیر اقتصاد ایالت باواریا گفته است که ادامه مشکلات پرداخت، باعث بی‌نتیجه ماندن روابط اقتصادی میان شرکت‌های ایرانی و آلمانی شده و افتتاح بانک‌های ایرانی در آلمان به‌ویژه برای شرکت‌های کوچک و متوسط آلمانی بسیار مفید خواهد بود.

Trois banques iraniennes s’installent en Allemagne https://t.co/f7DUw51Ylp via lemondefr</a></p>&mdash; Masoud Noormohammadi (masssssoud) September 6, 2016

با این حال خبرگزاری فرانسه، به نقل از اکبر کمیجانی، معاون رئیس بانک مرکزی ایران، از تصمیم دو بانک خاورمیانه و سینا برای گشایش شعبه در مونیخ خبر داد. پرویز عقیلی، مدیرعامل بانک خاورمیانه ابراز امیدواری کرده است که شعبه این بانک در آلمان تا پایان سال جاری میلادی افتتاح شود.

با اجرایی شدن توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ و لغو و تعلیق بسیاری از تحریم‌های بین‌المللی، منطقه‌ای و یک‌جانبه علیه تهران، بسیاری از شرکت‌های خارجی برای بازگشت به بازار ایران ابراز تمایل کرده اند. با این حال، نگرانی از درگیر شدن با مجازات‌های غیرهسته‌ای ایالات متحده آمریکا علیه افراد و شرکت‌های ایرانی تحت تحریم واشنگتن، باعث امتناع بانک‌ها و موسسات مالی اروپایی از همکاری با ایران شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به دلیل حمایت نظامی از روسیه و سوریه وضع کرد

معاون وزیر خارجه ایران در ابوظبی با طرف‌های اروپایی عضو برجام دیدار کرد

تبعات حمله انتقام‌جویانه ایران به اسرائیل؛ اروپا نگران چیست؟