Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

پیکر بی جان پناهجوی افغان بعد از ۱۲ روز در ایتالیا پیدا شد

پیکر بی جان پناهجوی افغان بعد از ۱۲ روز در ایتالیا پیدا شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پیکر یک پناهجوی افغان پس از ۱۲ روز از زیر ویرانه های محل زندگی وی در روستای آماتریچه در ایتالیا بیرون کشیده شد.

آگهی

پیکر یک پناهجوی افغان پس از ۱۲ روز از زیر ویرانه های محل زندگی وی در روستای آماتریچه در ایتالیا بیرون کشیده شد. وی که در اوایل امسال به ایتالیا مهاجرت کرده بود، در اثر زلزلۀ روز بیست و چهارم اوت در مرکز این کشور جان خود را از دست داد.

این جوان افغان که هویت وی هنوز به طور کامل اعلام نشده و رسانه های ایتالیا با نام «سید» از او یاد کرده اند، در مرکز اقامت پناهجویان زندگی می کرده و در هنگام زلزله نتوانسته است همانند هم اتاقی هایش خود را نجات بدهد و در زیر آوار جان خود را از دست داده است.

بنا به گزارش رسانه های ایتالیایی، برادر این جوان ۲۶ سالۀ افغان که در اتریش زندگی می کند در روزهای پس از این زلزله برای یافتن سید به روستای آماتریچه سفر کرده و به هنگام کشف جسد این پناهجوی افغان در محل حاضر بوده است.

با احتساب این پناهجوی افغان، تعداد کشته شدگان این زلزلۀ ۶.۲ ریشتری به ۲۹۵ نفر رسید.

در اثر این زلزله هزاران نفر نیز محل زندگی خود را از دست داده و به طور موقت در یک اردوگاه مستقر شده اند.

مقامات این منطقه همچنین با توجه به نزدیک شدن زمان بازگشایی مدارس در ایتالیا ساخت مکان هایی را بعنوان مدرسۀ موقت در آماتریچه آغاز کرده اند. مدارس در ایتالیا از روز سیزدهم سپتامبر درهای خود را به روی دانش اموزان باز می کنند و مقامات آماتریچه امیدوارند کار ساخت این کلاس های موقت تا پیش از زمان بازگشایی مدارس پایان یابد.

مدرسۀ آماتریچه در سال ۲۰۱۲ بازسازی شده بود. برخی از رسانه های ایتالیایی از احتمال ارتباط شرکت ساختمانی که پروژۀ بازسازی این مدرسه را اجرا کرده با مافیا خبر داده اند و پلیس تحقیقات در مورد دلایل تخریب سریع این مدرسه در اثر زلزله و احتمال ارتباط این موسسه با مافیای محلی را آغاز کرده است.

Last victim of #Italyearthquake found in #Amatrice, 26-year-old Afghan refugee due to start a new job as a pizzaiolo https://t.co/5tC3CQrzzd

— Nicholas Whithorn (@NickWhithorn) 5 septembre 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد

پیرمرد نگون‌بخت ایتالیایی زیر هزاران قالب پنیر جان باخت

همه فرزندان نخست وزیر اسبق ایتالیا میلیاردر شدند