Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پوپولیست های راستگرا در انتخابات محلی آلمان حزب مرکل را شکست دادند

پوپولیست های راستگرا در انتخابات محلی آلمان حزب مرکل را شکست دادند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات پارلمانی ایالت مکلنبورگ-فورپومرن آلمان حاکی از آن است که حزب راستگرای پوپولیست «بدیلی برای آلمان» (AFD) با کسب نزدیک به ۲۱ درصد آراء حزب اتحادیه دموکرات مسیحی، حزب متبو

آگهی

نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات پارلمانی ایالت مکلنبورگ-فورپومرن آلمان حاکی از آن است که حزب راستگرای پوپولیست «بدیلی برای آلمان» (AFD) با کسب نزدیک به ۲۱ درصد آراء حزب اتحادیه دموکرات مسیحی، حزب متبوع آنگلا مرکل را پشت سر گذاشته و در جایگاه دوم نشسته است.

به نظر می رسد بهره برداری از مساله پناهجویان و نگرانی های شهروندان آلمانی از آن برای پیشبرد مبارزات انتخاباتی پوپولیست های راستگرا ثمربخش بوده و این حزب با این نتیجه به موفقیت چشمگیری دست یافت. هواداران این حزب از این پیروزی خوشحالند و آن را جشن گرفته اند.

لایف-اریک هولم، از نامزدهای اصلی این حزب با خرسندی از این نتیجه گفت: «بالاخره یک اپوزیسیون در پارلمان ایالتی قدرت یافت و امیدواریم در سال آینده در پارلمان آلمان چنین وضعی داشته باشیم. شاید امروز آغازی باشد بر پایان صدراعظمی آنگلا مرکل.»

حزب چپ میانه سوسیال دموکرات (SPD) به رهبری اروین زیلرینگ، وزیر اول کنونی ایالت مکلنبورگ – فورپومرن با ۳۰.۵ درصد آراء برنده انتخابات است.

حزب اتحادیه دمکرات مسیحی (CDU) با کسب نزدیک به ۱۹ درصد آراء و با یکی از ضعیف ترین نتایج در این ایالت در جایگاه سوم قرار گرفته است. این نتیجه شکست سختی برای آنگلا مرکل محسوب می شود که هم اکنون برای شرکت در اجلاس گروه ۲۰ به چین سفر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمانی در ایالت مکلنبورگ - فورپومرن آلمان؛ آزمونی برای سیاست مهاجرتی مرکل

احتمال پیروزی راست های افراطی در ایالت مکلمبورگ-فورپومرن آلمان

حمله با تبر در آلمان پیش از مسابقه جام ملت‌های اروپا؛ پلیس به فرد مهاجم شلیک کرد