Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مجله سرعت: رُزبرگ باز هم دوئلی دیگر را در مسابقات فرمول یک به نفع خود تمام کرد

مجله سرعت: رُزبرگ باز هم دوئلی دیگر را در مسابقات فرمول یک به نفع خود تمام کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به مجله سرعت خوش آمدید.

آگهی

به مجله سرعت خوش آمدید. مارک مارکز در مسابقات موتوجی پی همچنان صدرنشین جدول کلی است اما بر روی پیست، وجود شش برنده متفاوت در شش جایزه بزرگ اخیر، رقابت را هیجان انگیز کرده است. آیا در سیلورستون شاهد هفتمین برنده متفاوت خواهیم بود؟

نخستین پیروزی در مسابقه جایزه بزرگ برای وینالس
ماوریک وینالس اسپانیایی روز یکشنبه موفق شد قهرمانی در مسابقه موتو جی پی بریتانیا را به نام خود ثبت کند.

این راننده ۲۱ ساله تیم سوزوکی که قرار است فصل بعد به والنتینو روسی در تیم یاماها بپیوندد بر روی پیست لغزان سیلورستون عملکردی فوق العاده داشت و در نهایت زودتر از کارل کروچلو راننده بریتانیایی تیم هوندا از خط پایان گذشت. والنتینو روسی ایتالیایی نیز جایگاهی بهتر از سوم نصیبش نشد. مارک مارکز اسپانیایی از تیم هوندا در این مسابقه رتبه چهارم را به دست آورد اما همچنان صدر جدول کلی مسابقات را برای خود حفظ کرد.

وینالس بدین ترتیب به نخستین پیروزی خود در مسابقات جایزه بزرگ موتو جی پی دست یافت و تیم سوزوکی را پس از سال ۲۰۰۷ صاحب موفقیتی دیگر کرد.

نکته قابل توجه در این مسابقه برخورد شدید دو موتور سوار اسپانیایی ( پل اسپارگارو) و فرانسوی (لوریس باز) در دور اول بود که باعث ایجاد وقفه چند دقیقه ای در برگزاری مسابقه شد.

نگاهی به گذشتهنخستین مسابقه جایزه بزرگ بریتانیا سال ۱۹۷۷ در سیلورستون برگزار شد. سیلورستون در واقع جایگزین مسابقه موتورسواری در جزیره مان شد که به دلیل خطرناک بودن از سوی بسیاری از رانندگان تحریم شده بود. سیلورستون سیزدهمین و آخرین مسابقه موتو جی پی فصل در سال ۱۹۷۷ بود. این مسابقه آغاز دوره ای جدید را نوید داد زیرا پس از ۲۸ سال بریتانیا به جای مسابقه موتور سواری جزیره مان، رقابت در پیست سیلورستون را به عنوان یک مسابقه جایزه بزرگ در برنامه مسابقات قهرمانی جهان قرار داد. قهرمان نخستین دور این مسابقه پات هنن راننده آمریکایی تیم سوزوکی بود. استیو بیکر هموطن هانن که برای یاماها مسابقه می داد دوم شد و لانسیوری راننده فنلاندی تیم سوزوکی نیز در مکان سوم قرار گرفت.

مسابقات فرمول ۱ ایتالیا
در مسابقات فرمول یک، دوئل اصلی همچنان بین رُزبرگ و همیلتون در جریان است. همانند هفته گذشته در بلژیک، باز هم این راننده آلمانی بود که در ایتالیا پیروز از پیست خارج شد.

نیکو رُزبرگ که مسابقه را از خط یک آغاز کرده بود بر روی پیست مونزا خوش درخشید و جایزه بزرگ ایتالیا را نیز به کلکسیون افتخارات خود اضافه کرد. راننده آلمانی تیم مرسدس که در مسابقات اخیر ۳۵ دور بدون خطا را پشت سر گذاشته، در نهایت موفق شد زودتر از لوئیس همیلتون هم تیمی بریتانیایی اش و نیز سباستین فتل راننده آلمانی تیم فراری از خط پایان بگذرد.

این بیست و یکمین پیروزی رُزبرگ در مسابقات فرمول یک و هفتمین پیروزی وی در رقابت های فصل جاری محسوب می شود.

لوئیس همیلتون همچنان با دو امتیاز بیشتر از رُزبرگ در صدر جدول کلی مسابقات فصل قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

فرمول یک؛ همیلتون با فتح جایزه بزرگ بریتانیا رکوردی جدید برجای گذاشت

فرمول یک؛ لوییس همیلتون رکورد شوماخر را هدف گرفته است