Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روسای جمهوری چین و آمریکا از تصویب توافقنامه پاریس در کشورهایشان خبر دادند

روسای جمهوری چین و آمریکا از تصویب توافقنامه پاریس در کشورهایشان خبر دادند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روسای جمهوری چین و آمریکا در نشستی در چین، خبر تصویب توافقنامه پاریس درباره تغییرات اقلیمی را در کشورهای خود اعلام کردند.

آگهی

روسای جمهوری چین و آمریکا در نشستی در چین، خبر تصویب توافقنامه پاریس درباره تغییرات اقلیمی را در کشورهای خود اعلام کردند. شی جین پینگ و باراک اوباما در حضور بان کی مون اعلام کردند که کشورهایشان نسبت به بندهای توافقنامه پاریس متعهد خواهند بود.

مجلس قانونگذاری چین پس از یک هفته بحث و بررسی، توافقنامه نشست پاریس را تصویب کرد. با توجه به این که چین بزرگترین تولیدکننده گاز دی اکسید کربن است، تصویب این توافقنامه در چین گام بلندی برای اجرای بندهای آن محسوب می شود.

حدود ۹ ماه قبل نمایندگان ۱۹۵ کشور جهان در نشست پاریس برای اولین بار به توافقی جامع برای مواجهه با مشکلات تغییرات اقلیمی دست پیدا کردند. از جمله مهم ترین بندهای این توافقنامه، این بود که کشورها متعهد شدند که متوسط درجه حرارت زمین بیش از ۲ درجه سانتیگراد در سال افزایش پیدا نکند.

این توافقنامه درصورتی اجرایی می شود که در دست کم ۵۵ کشوری که ۵۵ درصد گاز دی اکسید کربن جهان را تولید می کنند تصویب شود. دی اکسید کربن یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر تغییرات اقلیمی است.

حاضران در نشست پاریس ابراز امیدواری کردند که این نشست بر خلاف نشست هفت سال قبل در کپنهاگ، منجر به ایجاد یک برنامه اجرایی قابل قبول توسط کشورها بشود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتظارات چین از اجلاس گروه ۲۰ در هانگ جو

تاکید اوباما بر لزوم اجرای توافق پاریس درباره تغییرات اقلیمی

شی: آمریکا چین را تحریک به حمله به تایوان می‌کند؛ در دام نمی‌افتم