نشست زمین در غرب تهران

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نشست زمین در غرب تهران

معاون ترافیکی پلیس راهور پایتخت از انسداد ورودی‌های خیابان پیامبر در بزرگراه‌های ستاری و حکیم بر اثر ریزش زمین و ایجاد گودالی که چند دستگاه خودرو را در خود فروکشیده بود خبر داد و گفت: تا اطلاع ثانوی، هیچگونه ترددی از خیابان پیامبر امکان پذیر نیست.

نشست یک خیابان و ایجاد یک حفره عظیم در غرب تهران باعث قطع جریان گاز بیش از ۱۰۰۰ مشترک پایتخت شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامحسین آرام معاون عمرانی فرمانداری تهران گفته است: نشست زمین باعث ایجاد حفره ای به عمق ۶ متر و ۷ متر در ۱۰ متر دهانه شده است.

این حادثه تلفاتی نداشته و تنها راننده یک خودروی پژو ۲۰۶ که به داخل گودال افتاده بود، به بیمارستان منتقل شد. عملیات ترمیم حفره ایجاد شده و بازسازی خط لوله گاز آغاز شده است.


مازیار حسینی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به تعدد حوادثی از این دست در تهران به خبرگزاری تسنیم گفت: «راه حل این مشکل این است که شبکه آب تهران را با اولویت به عنوان یک طرح ملی نوسازی کنیم چرا که خاک تهران از نوع سنگی نیست و دارای ریزدانه است که اگر آب وجود داشته باشد می‌تواند ریزدانه‌ها را بشوید و زیر آسفالت حفره ایجاد کند. بنابراین هر لحظه و هرجا ممکن است اتفاقی رخ دهد.»

مجید بوجارزاده، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران هم به تسنیم گفته است که جریان گاز قطع شده، تا آخر روز پنجشنبه مجددا وصل خواهد شد.