Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ماریانو راخوی برای تشکیل دولت ائتلافی بازهم رای نیاورد

ماریانو راخوی برای تشکیل دولت ائتلافی بازهم رای نیاورد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان اسپانیا روز چهارشنبه به ماریانو راخوی، رهبر حزب مردمی و نخست وزیر موقت این کشور برای تشکیل دولت ائتلافی رای منفی داد.

آگهی

پارلمان اسپانیا روز چهارشنبه به ماریانو راخوی، رهبر حزب مردمی و نخست وزیر موقت این کشور برای تشکیل دولت ائتلافی رای منفی داد. در این رای گیری که پس از دو روز بحث در پارلمان برگزار شد، ۱۷۰ نماینده به رهبر حزب مردمی رای مثبت دادند اما نمایندگان حزب سوسیالیست و پادموس با انتخاب وی برای تشکیل دولت مخالفت کردند.

ماریانو راخوی برای تشکیل دولت ائتلافی به ۱۷۶ رای مثبت نمایندگان پارلمان نیاز دارد. وی توانست به ۱۳۷ رای نمایندگان حزب مردمی، ۳۲ رای از حزب شهروندان (سیدادانوس) و یک رای از جزایر قناری دست یابد اما نتوانست هیچکدام از نمایندگان دو حزب مخالف سوسیالیست و پودموس را با خود همراه کند.

حزب مردمی اسپانیا در انتخابات ماه ژوئن علیرغم کسب بیشترین آرا نتوانست به اکثریت مطلق دست یابد و به همین دلیل باید با دیگر احزاب اسپانیا دولت ائتلافی تشکیل دهد.

پارلمان این کشور روز دوم سپتامبر مجددا جلسۀ رای گیری دیگری را برای تشکیل دولت ائتلافی برگزار خواهد کرد. چنانچه بازهم ماریانو راخوی موفق به کسب رای اعتماد پارلمان برای تشکیل دولت نشود پارلمان این کشور خودبخود در روز ۳۱ اکتبر منحل می شود و انتخابات سراسری دوباره در این کشور برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم

روبیالس در پرونده بوسه اجباری با خطر محکومیت به دو سال و نیم زندان روبرو است